wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Na Eurosportu dávají takové madailonky natáčené kamerami co dali několika účastníkům (včetně např. D. Randýska) a býval tam anglický "dobrodruh" Chris Cork. Mohli jste ho vidět předevčírem jak znovu a znovu zvedal motorku v feš-fešovém úvozu... Včera skončil a k účasti na Dakaru napsal na svém profilu krátkou zprávu, která stojí za přečtení...
Den 11: hlavní trasa je prakticky neprojízdná kvůli kamionům a autům. Motorky prostě nemůžou projet taková kvanta měkkého písku. Musel jsem jet mimo trať ve volném terénu, což bylo super ale pak jsem se musel vracet a hledat waypointy, které jsou na trase. Plný pln, zařazená jednička, spojka puštěná ale motor nedokázal otočit kolem v těhle podmínkách. Jakmile se dostanu do takového terénu, tak jediná možnost byla slézt z motorky a tlačit jí. Prakticky jsem ztratil hodiny a hodiny vyhrabáváním z těch měkkých sraček - úplně všude. Všude. Jakmile nebyla naprostá rovina, tak se motorka ani nehnula!!! Bojoval jsem do noci a pak přišel .... ten nejhorší kopec měkkého písku jaký jsem kdy v životě viděl. Bylo to nekonečné a zkoušel jsem různé směry a trasy a tlačil jsem motorku a nakonec jsem musel hodit ručník do ringu. Zavolal jsem operační středisko a řekl jsem jim, že se musím vyspat a budu pokračovat ráno. Souhlasili. Ve 3 ráno mi volali jak jsem na tom a řekl jsem jim, že nemůžu pokračovat. Konec hry.
Celkem snadno se dívá zpátky na to, co proběhlo a co by se mohlo stát kdyby... Všechno se to rozjelo tak nějak samo, nabalovalo se to a rozjíždělo po krásném dnu číslo 4. Bitvy v terénu byly výždycky složité. Ale já teď ztratil hodinu hledáním waypointu číslo 7 (jako řada dalších jezdců). Měl jsem se na to vyklašlat a dostat penalizaci a jet dál. A taky jsem neměl ztrácet 3/4 hodiny pomáháním jezdci, kterému jak se ukázalo - došel benzín. To je všechno kdyby kdyby... Já teď můžu usnout alespoň s pocitem, že jsem do toho dal všechno a ano - jsem totálně zničený. Vím, že žádný další Dakar už nebude. Ten stres pro mojí rodinu a šílené peníze - to se už nebude opakovat.

Chris si účastí na letošním Dakaru splnil celoživotní sen. Bývalý punker a rocker, v součastnosti majitel stavební firmičky, vyrazil na letošní dakar ve svých 43 letech a nechal doma partnerku a dva syny z nichž jednomu jsou jen tři měsíce. Aby mohl startovat, prodal dokonce jejich rodinnou farmu. Děkujeme za Zdroj: FB a http://dakarrallye.blogspot.cz/

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841278
Dnes