04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Jak se nechal slyšet čtvrtý jezdec letošního ročníku Rallye Dakar v kategorii kamiónů Aleš Loprais, porazit Kamazy lze, leč je k tomu zapotřebí mít silný tým i jezdce.

 

Při vší úctě k Alešovi, v tomto konstatování není nic objevného. Zajímavá je ovšem pasáž, ve které Aleš Loprais hovoří v této souvislosti o vytvoření silného týmu složeného z jezdců několika zemí a týmů. „Potřebujete mít v týmu kvalitní řidiče, kteří pojedou s vámi, nebo těsně za vámi. To je hrozně důležité, protože na vše ostatní dáme kvalitní tým dohromady," řekl Aleš Loprais, podle kterého by se silný tým řidičů mohl skládat z De Roye, Van Vlieta, Staceyeho a Kolomého.

„Chceme na Dakaru uspět, nicméně nemyslíme si, že se takto stane s pomocí uměle vytvořeného týmu, ve kterém budou startovat jezdci různých značek. Kdo bude určovat generální strategii týmu složeného z hvězd? Kdo bude plnit roli lídrů a nosičů vody. Co na to řeknou sponzoři a partneři," reagoval na informaci manažer projektu Tatra Buggyra Racing Jan Kalivoda. „Nevím, jestli někdo v této souvislosti oslovil Martina Kolomého, ale náš projekt pokračuje. Naším prvořadým cílem není porazit Kamaz, ale vyhrát celý Dakar, tudíž porazit všechny."

Na prohlášení Aleše Lopraise reagoval i Martin Koloc, který na letošním Dakaru plnil roli experta pro server Auto.cz. „Taktiku Kamazu jsem popsal tuším již po druhé etapě Dakaru. Je vysoce účinná, ale vychází z principu jednotného velení, které si nikdo netroufne zpochybnit. Přesněji řečeno, managementu ruského gigantu je jedno, kdo vyhraje, stačí, pokud pojede na Kamazu, individuální ambice jdou stranu. Něco podobného si vzhledem k naší mentalitě nedovedu představit," konstatoval Martin Koloc.

 

 

Autor: Milan Bydžovský

Zdroj: http://www.buggyra.com/

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838988
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
758
1951
6194
30008
75031
3483104

Vaše IP: 54.226.41.91
Server : 2018-01-18 05:17:32

Back to Top