01.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Do cíle letošního Dakaru dojeli celkem čtyři čeští motorkáři a tři posádky kamionů. Jak hodnotí své letošní vystoupení?

Odstoupili:

Zdeněk Gottwald - českému motorkáři odešla spojka, nocoval v poušti a druhý den byl nucen odstoupit
Martin Macík - žlutá LIAZka sedlčanského pilota neprojela všechny body páté etapy pro nefunkční pohon 4x4

V cíli:

Ondřej Klymčiw, moto, 20. místo, 2. mezi nováčky
"Jsem rád, že je to za mnou. Měl jsem dnes trochu starosti s tím, abych si pohlídal 20. pozici. Byl za mnou dvě a půl minuty hodně rychlý kluk z Brazílie, takže jsem vyrážel za ním do prachu. Už v tom prachu, než začalo pršet, jsem ho dotáhl a předjel. Jel jsem hodně opatrně, abych to někde nerozbil. Pak začalo pršet a bylo to hodně nebezpečné, znova jsme vjeli do sucha do prachu, znovu začalo pršet. Zaplať Pán Bůh za to, že to zastavili, protože jinak by se něco stalo. Abych to shrnul, šlo to docela rychle. I když trápení tam bylo docela dost. Jsem rád, že jsem v cíli živý a zdravý. Chvílemi to bylo docela náročný a doufám, že na příští rok si dáme cíle opět trochu výš. Já si myslím, že letos jsme ho splnili, protože jsme si řekli, že bychom chtěli být do TOP20 a to se nám povedlo. Je to samozřejmě obrovský štěstí a mám z toho neskutečnou radost. Všichni pro to v týmu udělali maximum. Prostě jsme měli štěstí a těším se domů."

Aleš Loprais, kamiony, 4. místo
"Soutěž jsme nakonec dokončili na nepopulárním čtvrtém, bramborovém místě. Brousili jsme si zuby až do poslední etapy na podium, ale i letos jsme zůstali těsně pod ním. Utěšuje nás ale fakt, že před námi skončili pouze tři jezdci špičkového továrního týmu KAMAZ. Celý tým během soutěže ukázal, že je v současné době suverénně nejlepší, s nejlepší technikou a fungujícím zázemím. Také nemohu opomenout vyježděnost všech jejich jezdců, a proto si myslím, že naše umístění jako prvního netovárního týmu, není tak špatné. Tímto chci poděkovat celému týmu VEKY za perfektně odvedenou práci a mým partnerům v posádce našeho kamionu za výdrž a bojové nasazení. Děkujeme také všem našim věrným fanouškům za veškeré ohlasy směrem k našemu týmu. Velice si Vaší podpory vážíme a jsme za ni vděčni. DAKAR 2015 se stává minulostí, ať žije DAKAR 2016!!!"

Martin Kolomý, kamiony, 7. místo
„S klukama jsme maximálně spokojeni. Jsme ryze česká posádka na českém autě a měřili jsme se s továrními auty. Moc děkuji celému týmu za práci, kterou odvedl a chtěl bych také pogratulovat k výsledku Alešovi. Příští rok ale budeme silnější a už teď by se nás měl bát. Měli jsme v průběhu Dakaru nějaké technické problémy a nehodu. I tak jsme ale zůstali v elitní desítce. Když se podívám kolem sebe, tak jsme vepředu jediný malý tým s jedním autem a to je obrovský úspěch."

Tomáš Vrátný, kamiony, 14. místo
„Neskrýval jsem své ambice a doufal jsem v umístění v elitní desítce. To se nám nepovedlo, nicméně pro mě je to motivace do dalšího závodění. Chceme do desítky a možná trochu sebevědomě budu tvrdit, že se zázemím a technikou, kterou máme k dispozici, tam patříme, takže do ní prostě musíme. Uděláme pro to maximum. To, co se nám nepodařilo dosáhnout ve sportovním výsledku, se nám absolutně podařilo dosáhnout v rámci týmu. Ať už v rámci logistiky, zázemí či technického vybavení, podpory nebo nálady, si troufám říct, že jsme tento Dakar vyhráli."

Autor: Honza Froněk

Zdroj: http://www.rally-mania.cz/

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků