04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Na letošním Dakaru nemohl Aleš Loprais startovat se svou Tatrou zvanou Královna, nepodařilo se totiž vyjednat výjimku z homologace na uchycení kabiny. Domluvil se tedy s nizozemským týmem a na závod si půjčil kamion MAN. Sice s ním natestoval jen 250 km, ale i tak dokázal vyhrál etapu a celkově se mezi smečkou ruských Kamazů vklínil na čtvrté místo. Se strýcem Karlem hned po příletu do Prahy zamířili na tiskovou konferenci, kde z Alešových úst zaznělo několik zajímavých informací.

O Tatře
Tatra je moje srdeční záležitost. Nevylučuji ale starty ve větším týmu. Přesvědčil jsem se, že jinak se výsledek udělat nedá.

O Královně
Vždycky říkám, že šasi je pro mě ještě důležitější než motor. A myslím si, že Královna letošní Dakar klidně jet mohla.

O MANu
To je kamion, který maskuje rychlost. Říkám o něm, že je to takový komfortní dakarský autobus. Působí těžkopádně, má váhu přesně na limitu 8,5 tuny. A je to opravdu držák.

O týmu
Moc se mi líbilo, jak to v týmu fungovalo. Holanďani prostě Dakar milují, za nás by dýchali. Po každé etapě nás objímali, na konci nám tleskali čtyři minuty v kuse. Pořád je zajímá můj názor na auto. Tak jsem navrhl 16 úprav. Všechny přijali!

O týmovém kolegovi
K MANu mě vlastně dostal holandský pilot Marcel van Vliet. Jeho doménou jsou rallyové etapy, v těch je vynikající. Duny mu až tak nesedí. Byl to právě Marcel, kdo nám pomáhal v těch nejtěžších chvílích – když jsme zapadli, dostali defekt a vypadalo to, že se odtamtud jen tak nevyhrabeme. Marcel přijel chvíli po nás, vykroužil komplikovanou osmičku, aby se dostal blíž k nám. Nakonec musel zastavit na protější duně, aby taky nezapadl. Spojili jsme lana a pak nás skvěle vytáhl. Na místě jsme při tom nechali rezervu, která i s kolem váží 150 kg. Mysleli jsme si, že už ji holt oželíme, protože jsme si neuměli představit, jak bychom ji dostali za námi na dunu. Ale chopili se toho diváci, jednou rukou tlačili a druhou si to natáčeli. To kolo nám přikutáleli a ještě z toho měli srandu.

O Kamazu
Klobouk dolů před Kamazy, zasloužili si to. Ale my je porazíme!

Zdroj: http://motorsportrevue.cz/

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839000