06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Předposlední dakarská etapa byla pro Bonver Dakar Project úspěšná. Artur Ardavičus si v tabulce polepšil o dvě příčky a před sobotní jízdou je čtrnáctý. Tomáš Vrátný zůstal na průběžném sedmnáctém místě. Kazach je druhým nejúspěšnějším pilotem značky Tatra na Dakaru, severomoravský závodník třetím. Do rajdu vyrazilo osm kopřivnických speciálů.

Z obou posádek týmu Bonver Dakar Project byl ve dvanácté etapě opět úspěšnější Artur Ardavičus, který v rychlostní zkoušce z El Salvadoru do La Sereny ztratil na nejrychlejšího Gerarda De Rooye 46 minut a 37 vteřin a dojel dvanáctý. Tomáš Vrátný opět bojoval s technickými problémy. Přesto dojel na jednadvacátém místě.

Tomáš Vrátný k 12. etapě: „Jsme před koncem Dakaru. Máme za sebou 700 kilometrů, napůl to byla erzeta a napůl spojovačka. Ale také tři dunová pole a hlavně 70 kilometrů v rozbitém řečišti. Je to zvláštní, jak se to otočilo, ale letos je to poprvé, co se těším na měkký písek. Je to kvůli rozbitým tlumičům, které se nám opět nepodařilo dát dohromady. A to mám takové úseky rád, protože tatra v „rozbíječkách“ získává. Trošku zvláštní způsob, jak si zamilovat duny, ale i to je Dakar! Protože na rozbitých cestách musím jet tak 5 km/h, mám zase jiné zážitky. V klidu jsem si prohlédl snad všechna dakarská auta! Nejvíce mě dostal kamion, který měl na zadní plachtě polonahou ženu. Ten pohled mě stál pár zubů a naražená žebra! (smích) Zkusil jsem přidat, ale vzápětí přišly duny. V nich jsme několik soupeřů předjeli a pak už byl cíl. S Arturem, který má po ráně také starosti s tlumiči, jsme to zvládli a to je hlavní. Ještě tu dnešní, poslední etapu a večer snad na podiu. Držte nám palce, prosím. Jsme s vámi.“

Velké finále aneb poslední etapa La Serena – Valparaiso je tady. Chilská erzeta má 157 km, spojovačka pak 378 km. Nebude to žádná promenáda, ale regulérní etapa, která může ještě leccos změnit.

www.bonverdakarproject.com

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837979