06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Více než šest stovek kilometrů z Antofagasty do El Salvadoru postupně završuje atacamské menu letošního Dakaru. Bezútěšná rajina plná jemného prachu guadal nabídla v podstatě stejně výživné menu jako den předtím, včetně těžkého, 108 kilometrů dlouhého dunového pole nad Copiapó. Zatímco v čele hořel nelítostný boj o nového celkového lídra kategorie kamionů, Vlasta Vildman etapu odjel stabilně a konzistentně.

Vlasta se postupně mírně zlepšoval na jednotlivých waypointech, dlouho se pohyboval v etapě sedmnáctý, ale kousek před koncem využil zdržení Jo Aduy z týmu deRooy a šel o příčku výše. V celkovém pořadí se prozatím pohybuje na třinácté příčce a bude záležet na tom, kdy a v jakém odstupu se Aduovi podaří dostat do cíle. Vlasta zároveň využil zaváhání dosud výborného Holanďana van den Brinka s Ginafem a posunul se o příčku výše. Nejbližší rival Teruhito Sugavara se mu však v celkových výsledcích mírně vzdálil.

Dunová oblast nedaleko Copiapó závodníky zdaleka tolik nepotrápila jako ta nad Iquique o jeden resp. dva dny dříve. "Duny byly opravdu krásné, ale jejich najíždění bylo poměrně lehké a nezdrželi jsme se," říká navigátor Vlastovy posádky Martin Macík mladší. "Etapu jsme ovšem dojeli bez problémů a zaváhání. Na hodně rozbitých úsecích jsme to nechtěli držet pod plynem, abychom autu neublížili, nebylo ani nutné jet opravdovou střelbu. Cíl se blíží...", dodal. Únava s blížícím se koncem soutěže se však stupňuje. "Máme toho plné zuby, většina etapy byla hodně rozbitá. Asi po 100 kilometrech nám odešlo uložení kabiny, takže jsme museli zvolnit, i tak jsme si připadali jako v mixéru. Naopak duny jsme přejeli v pohodě," dodal Vlasta v cíli.

Drama boje o čelo kategorie kamionů vrcholí. Dalo se předpokládat, že Gerard de Rooy to po vjezdu do Chile nebude mít ani s relativně komfortním náskokem jednoduché. Atacama je totiž hájemstvím Kamazů. Nejagilněji se projevuje celý letošní Dakar Andrej Karginov, který den po dni postupně ukrajoval z de Rooyova náskoku a dnes se před něj dostal i v celkovém pořadí. Vede o necelých osm minut a závěrečný den se může stát cokoliv...

Jenže Atacama nekončí. Ve dvanácté etapě se celých 350 kilometrů hned po startu odbude právě v ní, včetně závěrečných 150 kilometrů v písku s cílem v dunách u Copiapó.

 

 

KM Racing Media / Jiří Vintr

www.kmracing.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840282
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2810
1951
8246
32060
75031
3485156

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 14:39:11

Back to Top