01.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Technické problémy způsobené tvrdým dopadem v předchozí rychlostní zkoušce trápily závodícího šéfa týmu Bonver Dakar Project i v desáté etapě Rally Dakar. Tomáš Vrátný tak dojel až devětadvacátý, zatímco Artur Ardavičus bojoval o umístění v elitní desítce a dojel třináctý.

Desátá etapa slavné dakarské rally měřila celkem 684 kilometrů a vedla podél břehů Tichého oceánu z Iquique do města Antofagasta. A sama o sobě měla být jednou z nejtěžších rychlostních zkoušek této legendární pouštní soutěže. Pro Vrátného a jeho posádku byla o to složitější, že se v ní museli vypořádat s velkými technickými problémy. Tomáš Vrátný svou bílou tatru navíc převrátil na bok a desátou etapu dokončil jako devětadvacátý se ztrátou 3 hodin, 50 minut a 42 vteřin na nejrychlejšího Aleše Lopraise. Průběžně je nyní devatenáctý.

„Tahle etapa byla utrpením mladého Boháčka! Auto po ráně v předchozí etapě bohužel nefungovalo. Hlavně tlumiče a stabilizace. Sekal se mi volant a téměř nešlo řadit, což „úžasně“ zapadlo do desáté, tolik těžké etapy. V dunách jsme byli zcela nestabilní a v takzvaných rozbíječkách bez fungujících tlumičů to bylo jako na trakaři. A navíc jsme si lehli. Na úplně bezvýznamné dunce, když zase nešlo zařadit kvalt, nás to hodilo na bok. Achjo! Velké poděkování patří posádce Jendy Tománka. Jsou to velcí borci, protože neváhali ani chvilku, zastavili svou tatru a pomohli nám. Jinak nebýt technických potíží, etapa byla pro značku Tatra ideální. Ale ukázalo se, že ta rána z deváté etapy tatru poznamenala víc, než jsme si mysleli. Moc si přeju, ať se našim mechanikům podaří auto dát co nejvíc dohromady. Už nechci, aby nás předjížděli šneci…“

Na rozdíl od Tomáše Vrátného se Arturu Ardavičusovi v desáté etapě dařilo. Se svou posádkou obsadil třináctou pozici, když na nejrychlejšího ztratil 1 hodinu, 22 minut a 21 vteřin. Kazachovi nyní v průběžném pořadí patří 21. místo s celkovou ztrátou 13 hodin, 11 minut a 4 vteřin.

„Artur jel výborně. Je to bojovník. Přední náprava je po nedávné havárii v pořádku, což je malý zázrak. Snad vydrží i dál. V jedenácté etapě nás čeká spousta dun a na nich to bez předního náhonu nejde. Už nám zbývají jen tři etapy. Držte nám palce. Musíme to zvládnout, i kdybychom měli naše tatry vzít na záda! Děkujeme za podporu,“ dodává Tomáš Vrátný.

Další náročná etapa bude vedená z města Antofagasta do El Salvadoru. Na posádky týmu Bonver Dakar Project i další účastníky slavné dakarské rally čeká v rámci jedenácté etapy měřený úsek, který bude svou trasou a délkou čítající více než 600 kilometrů jedním z nejtěžších na letošní Rally Dakar.

 

www.bonverdakarproject.com

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840238
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2732
1951
8168
31982
75031
3485078

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 14:18:11

Back to Top