05.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Desátá etapa Rallye Dakar znamenala těžkou atacamskou klasiku mezi Iquique a Antofagastou a nesla se ve znamení patiny z prachu, dun a rozbitých pist. Po odstoupení Josefa Macháčka je Vildmanův kamion jediným vozidlem KM Racingu v soutěži a spolehlivými výkony si drží své postavení. V etapě byl dnes šestnáctý, celkově je o příčku lepší.

Hned úvodní pasáž prvního úseku speciálky poznamenala celé startovní pole. Mezi prvním a druhým waypointem pozapadala celá spousta kamionů a řada soupeřů zde nechala i několik hodin. Vlasta Vildman se daným místem nicméně prokličkoval bez velkých potíží a konstantním tempem uháněl k cíli. Potvrzuje se, že v těžkých dunových etapách rapidně narůstají rozestupy mezi závodníky, i tentokrát měl desátý kamion na vítěze ztrátu už hodinu...

Vlasta postupně vylepšoval své postavení o několik příček. Etapa nevyšla favoritům závodu – ztratili Stacey i Sotnikov i van Vliet, další ztrátu na své konto si připsal Peter Versluis. Ukázalo se, že pokud se neútočí, je pravidelná jízda udržitelným tempem tím vhodným receptem na úspěch. "První, dunovou část etapy jsme projeli lépe než předchozí den. Nezapadali jsme, a to nám dost pomohlo. Zbylá část dlouhé speciálky byla únavná, a to i díky pokročilejšímu času závodu, desátá etapa je cítit. Při takové únavě je obtížnější se soustředit a neudělat chybu. Dnes nám to tedy vyšlo," řekl Vildman v cíli.

Rallye Dakar vrcholí. Jedenáctá etapa obsahuje nejtěžší, 605 kilometrů dlouhý speciál, který se jede v celku, bez neutralizační zóny. Zhruba ve dvou třetinách se přiblíží tradičnímu dějišti atacamských etap, městu Copiapó, zhruba 120kilometrovým úsekem přejede místní duny, v nich se zřejmě bude rozhodovat o osudu závodu ve všech kategoriích. Možná však bude rozhodujícím dnem až pátek, kdy se z El Salvadoru soutěžící další atacamskou speciálkou do velkých dun podívají znovu a u Copiapó bude speciálka končit.

 

Sledujte KM Racing na Rallye Dakar v pořadu dakarské aktuality každý den ve 21.00 hodin.

 

KM Racing Media / Jiří Vintr

www.kmracing.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840293
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2840
1951
8276
32090
75031
3485186

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 14:47:53

Back to Top