06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Obě posádky týmu Bonver Dakar Project mají za sebou náročnou osmou etapu. Zatímco Tomáš Vrátný byl ve včerejší rychlostní zkoušce sedmnáctý, Artur Ardavičus dojel na osmadvacátém místě.

Tato rychlostní zkouška byla pro kategorie automobilů a kamionů poslední na území Argentiny. Ze Salty se jelo Calamy ležící v Chile. Celkem tedy 824 kilometrů, z toho bylo 302 kilometrů měřených. A pro tým Bonver Dakar Project poměrně náročných, o to víc, že mechanici strávili noc opravováním a zprovozňováním tatry Artura Ardavičuse poté, co ji tento zkušený kazašský závodník převrátil v předchozí rychlostní zkoušce.

„Byla to stoprocentně moje chyba,“ konstatoval po dojezdu do bivaku Artur Ardavičus, který byl ochotný pomáhat svým týmovým kolegům a mechanikům klidně i celou noc, jen aby mohl dál pokračovat ve slavné dakarské rally. Maximální úsilí Artura i všech dalších členů týmu Bonver Dakar Project se vyplatilo. Tatra byla v ranních hodinách opravená a připravená na start. Stejně tak její posádka, které se naštěstí nic nestalo. A tak do osmé rychlostní zkoušky startovaly obě posádky týmu Bonver Dakar Project.

Úspěšnější byl Tomáš Vrátný. Závodící šéf týmu navázal na svůj výkon z předchozích tří etap a pokračoval v boji s Vlastimilem Vildmanem a jeho liazem o pozici druhého nejlepšího Čecha v kategorii kamionů. Cílem projel jako sedmnáctý, 29 minut a 34 vteřin za nejrychlejším Karginovem s kamazem a 2 minuty a 47 vteřin za Vildmanem. Na toho Tomáš Vrátný celkově ztrácí 2 minuty a 12 vteřin. Patří mu průběžné patnácté místo. Artur Ardavičus ztratil 1 hodinu a 24 vteřin a obsadil osmadvacáté místo. Celkově je třiadvacátý.

Tomáš Vrátný přímo z Dakaru: „Etapa ze Salty začala už v noci na dnešek. Všichni, úplně všichni totiž makali na Arturově tatře rozbité v předchozí etapě. Stihli jsme to sedm minut před startem! Naše 815tka měla takovou nějakou pomalou etapu. Asi to bylo ovlivněné nadmořskou výškou… S Milanem Holáněm se nám pořád chtělo čůrat a v kombinaci s únavou a tlakem v podbříšku z toho nebyla žádná rychlá jízda. Dnes to bude ale určitě lepší. Největší poděkování ovšem patří Arturovi a jeho mechanikům. Kolik jen práce a dřiny oni zvládli! Jejich Jamalka jede dál, i když v podstatě jen na zadní pohon. I tak Artur zajel velmi slušně. Jen… S takovou technikou to bude mít moc těžké v dnešní etapě plné dun, nevím, nevím, jak je s jednou poháněnou nápravou zvládne… Ale Artur je hrdina a říká: Nebajus. Držte nám palce, prosím, bo já bajus! Děkujeme.“

Série rychlých kamenitých etap skončila. Dle pořadatelů nyní začíná ta nejtěžší část Rally Dakar. Už při cestě z Calamy do Iquique čeká na účastníky této legendární vytrvalostní soutěže 422 měřených kilometrů, z toho více než 150 kilometrů v nevyzpytatelných dunách proslulé atacamské pouště. A na závěr prudký a velice zrádný sjezd do Iquique.

 

Zdroj: www.bonverdakarproject.com

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840296
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2846
1951
8282
32096
75031
3485192

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 14:49:46

Back to Top