Praha - Konečně doma! Velká úleva byla vidět na členech závodního týmu Tatra Buggyra Racing ihned poté, co jejich letadlo dosedlo na pražskou ranvej. Pilot Martin Kolomý se svojí posádkou se po třech týdnech vrátili do Česka. Za sebou mají jeden z nejtěžších ročníků extrémní dálkové soutěže Rallye Dakar, a tak byl na ruzyňském letišti připraven i uvítací výbor. Týmového ducha přišli podpořit kolegové z týmu Buggyra Adam Lacko a David Vršecký, který jen o pár hodin později získal stříbrný Zlatý volant. Nechyběli ani zástupci médií. Při následné besedě už ale opět všichni rozdávali úsměvy na všechny strany a sršeli vtipem.

Číst dál...

Jezdec KM Racingu si na Rallye Dakar odbyl premiéru v automobilové kategorii a přemýšlí o vylepšení své buginy. Cílem Rallye Dakar sice neprojel, ale zklamání z předčasného odstoupení v deváté etapě převážily pozitivní poznatky a smělé myšlenky na budoucnost. Šestapadesátiletý matador motoristických maratonů Josef Macháček měl s buginou MD Optimus Nissan technické problémy od začátku soutěže, na druhou stranu je s ní velice spokojený a plánuje další zdokonalení.

Číst dál...

Včera odpoledne se náš tým vrátil z Rallye Dakar 2014. Všichni jsou sice neuvěřitelně unavení, ale zdraví a v tuto chvíli již doma. Stejně tak to je i s Alešem Lopraisem, kterého to domů k malému Alexovi a jeho mamince lákalo snad více než kdykoliv předtím. Jenže ho v doprovodu strýce Karla Lopraise ještě čekala dnešní tisková konference. Byla to vlastně další v pořadí již 14. etapa, během které urazil cestu z Frenštátu pod Radhoštěm do Prahy a zpět.

Číst dál...

Etapa 1: Rosario – San Luis
Neděle 5. ledna 2014
Spojovací úsek: 629 km
Rychlostní zkouška: 180 km
Hned v první etapě se Královna 69 blýskla. Na rychlostní zkoušce dlouhé 180 kilometrů šlapal Aleš Loprais na plyn co to šlo a v cíli byl druhý se ztrátou pouhých deseti vteřin na vítězného Mardějeva s Kamazem. Parádní start do Dakaru.

Číst dál...

Ještě před startem letošního 36. ročníku Rallye Dakar organizátoři slibovali, že půjde o nejtěžší soutěž po přesunu na jihoamerický kontinent. A svůj slib beze zbytku splnili. Pro závodníky připravili vskutku maratonskou soutěž neskutečnými terény. Auta musela od 5. do 18. ledna na cestě z argentinského Rosaria do chilského Valparaísa urazit 9 374 kilometrů, z toho 5 522 měřených, posádky kamionů zdolávaly 9 188 km (z toho 5 213 měřených), motorkáři a čtyřkolkáři jeli 8 734 kilometrů (5 228 km na čas).

Číst dál...

Rosario/Valparaíso - Poprvé v historii vstoupil severočeský truckracingový tým Buggyra plnohodnotně do nejtěžší dálkové motoristické soutěže na světě, do věhlasné Rallye Dakar. Ve společném projektu s kopřivnickou automobilkou Tatra Trucks postavila zcela nový závodní speciál. I přes určitá rizika, které s sebou pilotní koncepty vždy přináší, měli všichni ty nejvyšší ambice. A oprávněně, nebýt některých nepředvídatelných závad, pral by se vůz Tatra 815 Buggyra zřejmě o ty nejvyšší pozice. Příště to bude lepší, zní z útrob závodního týmu.

Číst dál...

Pilot kamionu Liaz si třináctým místem vylepšil dakarské maximum a tím považuje svou jezdeckou kariéru za uzavřenou. Bylo chvíli po dokončení závěrečné etapy Rallye Dakar, v níž Vlastimil Vildman (na snímku vpravo) obsadil po boku navigátora Martina Macíka ml. a mechanika Michala Mrkvy v kabině kamionu Liaz třinácté místo. Neskrýval spokojenost, protože se jedná o nejlepší umístění v historii jeho tří dakarských startů. Lepšího se od něj ale fanoušci fanoušci KM Racingu už zřejmě nedočkají, protože osmačtyřicetiletý pilot z Oseka u Hořovic prohlásil, že jeho dakarská mise skončila.

Číst dál...

Karel Loprais dokázal dakarskou rallye šestkrát vyhrát. Jeho synovec Aleš letos skončil kvůli technickým potížím šestý, i tak měl ale Karel pro Aleše a celý tým jen slova chvály.

Číst dál...

Rychlosestřih z argentinských etap, kdy byla všechna naše "želízka" ještě v ohni

Valparaíso - Rallye Dakar je pro tento rok minulostí! V kategorii kamionů opět kralovaly kamazy. Závěr byl sice víc než napínavý, ale celkové prvenství udržel Rus Andrej Karginov, který se nyní zapisuje do historických tabulek. Po skončení letošního 36. ročníku i nadále platí, že loňské páté místo Martina Kolomého zůstalo tentokrát českým pilotem nepřekonáno.

Číst dál...

Sice třinácté, ale vůbec ne nešťastné místo v celkovém pořadí si díky konzistentním výkonům v každé etapě bez velkých výkyvů připisuje pilot KM Racingu Vlastimil Vildman. Spolu s navigátorem Martinem Macíkem mladším a mechanikem Michalem Mrkvou jsou jednou ze čtyř českých posádek kamionů, která spatří cíl ve Valparaisu.

Číst dál...

Po pátečním kolapsu, kdy prasklá hadice kompresoru vzala Aleši Lopraisovi v předposlední etapě letošního Dakaru naději na celkové umístění mezi prvními třemi, přišla v sobotu v posledním měření sil náplast v podobě druhého etapového zlata! Celý tým ukázal nezdolného ducha. Všichni bojovali, i když šance na lepší výsledek byla vzdálená. Mechanici předvedli skvělou práci, Královna 69 prošla před posledním měřeným testem důkladným servisem a odměna se dostavila.

Číst dál...

Aleš Loprais se s dakarskou soutěží rozloučil skvělým vítězstvím v poslední, 13. etapě a umístil se na celkovém šestém místě! Gratulujeme!

Obě posádky týmu Bonver Dakar Project dokončily poslední rychlostní zkoušku Rally Dakar 2014. Artur Ardavičus dojel na děleném dvanáctém a Tomáš Vrátný na osmadvacátém místě.

Stejný čas jako Artur totiž zajel i Pep Vila Roca. V celkovém hodnocení se obě bílé tatry umístily v elitní dvacítce.

Artur Ardavičus obsadil čtrnácté místo (+15:36"11´), Tomáš Vrátný je i přes technické problémy celkově sedmnáctý (+17:38"43´).

Bohužel, letošní ročník nejnáročnější rally světa nedokončili Jarek Kazberuk se svou posádkou a motorkář Jan Veselý poté, co museli odstoupit po druhé, resp. třetí etapě.

Vítězem Rally Dakar 2014 v kategorii kamionů se stal Andrej Karginov, přestože celkově nejrychlejším byl Gerard De Rooy. Karginova ale údajně zbrzdila nehoda jednoho z automobilů, takže mu byl po dojetí do cíle upraven čas.

Děkujeme Vám všem za podporu!

Předposlední dakarská etapa byla pro Bonver Dakar Project úspěšná. Artur Ardavičus si v tabulce polepšil o dvě příčky a před sobotní jízdou je čtrnáctý. Tomáš Vrátný zůstal na průběžném sedmnáctém místě. Kazach je druhým nejúspěšnějším pilotem značky Tatra na Dakaru, severomoravský závodník třetím. Do rajdu vyrazilo osm kopřivnických speciálů.

Číst dál...

Dvanáctá etapa Dakaru, poslední v Atacamě a zároveň předposlední celkem, sice přinesla drama v boji o celkové prvenství, pro Vlastu Vildmana však znamenala další poctivý zářez na dakarské pažbě. V pohodě a bez problémů dokončil 350kilometrový speciál na 19. místě a v celkové klasifikaci zůstal třináctý, o jednu příčku výše, než bylo jeho nejlepší konečné umístění z Dakaru 2011.

Číst dál...

Po nešťastné předposlední etapě jsme si opět povídali s Karlem Lopraisem. Jen málokdo má tolik zkušeností a ví, co se honí hlavou v takovou chvíli. Prasklá hadice od kompresoru vzala Aleši Lopraisovi šanci bít se na Dakaru o pódiové umístění. Jeho strýc Karel, šestinásobný vítěz Dakaru, měl podobnou smůlu také. Zde je jeho pohled na nemilou situaci.