03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Patřím mezi ty diváky a pisatelé, kteří sledují Dakar z pozadí, v teple „či zimě“ vlastního domova a nadšeně pak poslouchám vyprávění všech účastníků. Hltám promítání fotek a videí a snažím se nechat vtáhnout do slavné Rally Dakar, ale „Dakar se musí zažít“ a to je snem mnohých, co čtou tyto řádky. Každý z těchto nadšenců 14 dní sleduje Dakar bez ohledu na denní či noční hodinu, bez ohledu zda je v práci či doma. Někdy bez ohledu na pracovní výkon či šéfa, který číhá za rohem (i já sem ukrajovala každou minutu či hodinu z pracovní doby, jen abych mohla být součástí). Dakar je těch čtrnáct dnů naším vzduchem, vodou a někdy i dokonce drogou.

A proč tyto osobní proklamace? Včera jsem byla po roce na besedě s CDT. Na tomto setkání bylo úžasné, že bylo neplánované a o to bylo osobnější. Je skvělé, že tyto besedy po Dakaru jsou, člověk to najednou uvidí i z jiného úhlu, i když ani fotky ani povídání Vás ani mě nedokáží říci, jaký je to pocit být tam... být na Dakaru, či dokonce jet Dakar a nebo fotit Dakar. Proto všichni nadšeně posloucháme a hltáme každé slovo a fotku, která se k nám dostane (děkuji za všechny čtenáře za tyto besedy).

Letos si musím zase postesknout jako každý rok, že nemediální prezentace českých týmů pokulhává ... (a to se náš web snaží shánět a psát co nejvíce informací). Je jasné, že pro jezdce je důležité jiná podpora (ta technická), ale pro nás diváky jsou mediální zprávy či smsky z dějstvím to nejdůležitější. Jsem ta nejmladší a nejméně zkušenějších z těch co na stránkách publikují, ale musím říci, že za ty čtyři roky se letos maličko změnilo zpravodajství na ČT už to nebyl jeden tým, který jede Dakar, ale minimálně se alespoň mluvilo o Martinovi, ale i tak zpravodajství pokulhává, možná je to i tím, že letos nám chyběl skvělý Petr Lusk se svými skvělými fotkami.

Ale co "byl" a  co "přinesl" letošní Dakar?? to se dozvíme nyní na besedách.... Tak hurá na ně!!

První letošní setkání mimo konferencí po příletu českých týmů byla ta sobotní.

• Vsacan

Místo konání: Vsetín, 20:00

Místo k sezení: už skoro nebylo

Kecálci: Marek Spáčil, Viktor Chytka, Marian Chytka, Radim Kaplánek, Jaromír Tomaštík …

Hláška dne: Navigace Viktora ....když nevěděl kudy „jeď na oči“

• Besedu si můžete poslechnout ze záznamu

Beseda ke stažení

• Další setkání:

Bystřice pod Hostýnem 5.2.2013 – Jaroslav Jindra, Marek Spáčil a Martin Kolomý

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440