04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Posádka Vildmanova Liazu po startu zezadu a předjíždění pomalejších aut 19. místo v předposlední etapě bere.Šestatřicátým místem ve 13. etapě Rallye Dakar, který vedla mezi chilskými městy Copiapó a La Serenou, vybojoval David Pabiška druhé nejlepší umístění v letošním ročníku. Tím se motocyklista stáje KM Racing v celkové klasifikaci posunul na 38. pozici.

Do čtvrté desítky nakoukl v pátek vůbec poprvé v tomto ročníku. „Jelo se mi velice dobře. Vůbec jsem nechtěl uvěřit tomu, že mi mechanik Martin Malát v noci nevyměnil motor,“ říkal očividně dobře naladěný Bójka.

<„Motorka dneska jela proti předchozím etapám zcela odlišně. Byla plná výkonu, což přisuzuji lepšímu benzínu, protože ta změna přišla až po natankování,“ pokračoval jezdec se strojem Yamaha WR450F. „Jinak to bylo navigačně dost náročné, ale dařilo se. Věřím, že v sobotu úspěšně dorazím do cíle.“

Liaz visel nad třímetrovou proláklinou

Posádka kamionu Liaz ve složení Vlastimil Vildman, Martin Macík jr. a Jan Bervic musela v pátek po technických problémech a 31. místě ve čtvrteční etapě startovat hodně zezadu. To znamenalo jet desátky kilometrů v prašných pistách a smířit se s omezenou možností předjíždět veliké množství pomalejších aut.

„Neustálá jízda v prachu byla nebezpečná. To se nám málem vymstilo na dvacátém kilometru rychlostní zkoušky, kdy jsme předjeli kamion a okamžitě se ocitli v prachu osobáku. Zatáčku jsem uviděl na poslední chvíli a zůstal viset nad třímetrovou dírou plnou velkých balvanů,“ popsal dramatický okamžik pilot liazky Vildman.

V té chvíli zvažoval, jestli nerisknout sjetí do rigolu, aby se vyhnul nekontrolovanému převrácení vozu. „Naštěstí jsme to ustáli a podařilo se nám okamžitě vycouvat na pistu,“ pokračoval člen KM Racingu.

„Potom už následovalo dunové pole, které jsme zvládli. Druhá část erzety byla velice rychlá a už se v ní moc získat nedalo. Nakonec devatenácté místo bereme jako přijatelné, i když jsme si přáli lepší,“ dodal řidič, jehož posádka postoupila v průběžném pořadí na osmnáctou příčku.

Soutěž vyvrcholí závěrečnou sobotní etapou do chilské metropole Santiaga. Jede se 630 kilometrů, ale z toho bude jen 128 km započítáno do rychlostní zkoušky.

min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838655