02.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

David Pabiška ve středu zabloudil a ztratil téměř půlhodiny, ve čtvrtek už soupeře zase předjížděl „Už to jede,“ napsal uprostřed středoevropské noci stručnou a nanejvýš výstižnou textovku Vlasta Vildmana.

Motor v jeho Liazce zhasl sedm kilometrů před cílem 12. etapy před chilským Copiapó. Po odtažení kolegou ze společného Bonver Dakar Projectu Tomášem Vrátným a příjezdu do bivaku se na opravu vrhl mechanický tým a za dvě hodiny motor naskočil.

To znamená, že posádka kamionu Vlastimil Vildman, Martin Macík jr. a Jan Bervic by měla zvládnout zbytek Rallye Dakar, do nějž zbývají už jen dvě etapy. Ve čtvrtek byli ve výsledkové listině na 31. místě se ztrátou přes dvě a půl hodiny na vítězného Rusa Karginova. V průběžném pořadí kamion stáje KM Racing zase tolik neztratil. Je devatenáctý s odstupem 7:13:21 na čelo.

„Je to škoda, protože jsme si ve čtvrtek v těžkých v dunách počínali slušně a byli v pohodě. Nikdo za námi dlouho nejel, ale teď jsme dost ztratili. Velké díky patří Tomáši Vrátnemu který nám doslova zachránil zadek,“ prohlásil Vildman, který byl před dvanáctou etapou patnáctý.

Bójka ještě zkusí zabojovat

Jediný český motocyklista v soutěži David Pabiška se dostal v předcházející středeční etapě do problémů. „Zabloudil jsem na třicátém kilometru. Pětadvacet minut jsem ztratil hledáním waypointu. Dakar je o navigaci a nechtěl jsem si nechat dat penalizaci za neprojeti kontrolního bodu,“ přiznal liberecký jezdec, který dojel až na 92. příčce.

Zadní umístění pro Bójku znamenalo start z dosažené pozice, ale tentokrát etapu zvládl mnohem líp a skončil jednačtyřicátý. „Jel jsem celou etapu v prachu, ale hodně předjížděl. Cítil jsem se dobře a o pár míst zase poskočil dopředu. Uvidíme, jestli se v celkovém pořadí ještě v závěrečných dvou etapách protlačím do první čtyřicítky,“ dodal motocyklista, který se posunul na 41. místo.

min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838656