wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Dne 15.1. 2012 Tatra 815 BONVERKA absolvovala úspěšně letošní ročník nejtěžšího závodu na světe, rallye DAKAR. V celkovém pořadí obsadila 18. místo, nejlepšího umístění dosáhla v 13. etapě (11.místo), nejtěžší etapa byla zřejmě jedenáctá a nejtěžšší chvíle přišly v etapě desáté, kdy měla nehodu spřátelená posádka Aleše Lopraise.

Bonverka získala 2. místo v soutěži o nejhezčí dakarský kamión a titul: “První Vicemiss Marathon 2012” pořádanou webem Truck-Forum.cz.

Během celého závodu jí na cestě za dobrodružstvím, sportem, poznáním lidských i technických možností, skutečného přátelství, nezištné spolupráce i za vítězstvím a slávou vedl pilot - nováček Tomáš Vrátný, provázeli i řídili zkušený navigátor Ota Měřinský a pečoval o ní i kolegy Radim Pustějovský. Jejich putování by se neobešlo bez technické podpory mechaniků Radima Kalvody a Milana Pechala, kteří byli nedílnou součástí BONVER DAKAR Teamu na místě.

Společné zázemí v Jižní Americe tvořili oběma týmům doprovodná vozidla a členové týmu INSTAFOREX LOPRAIS. Z domova pak na všechny myslel a všemožnou podporu vytvářel nejen samotný pan Karel Loprais, ale také Kamil Adámek, bez kterého by se neobešla celá řada nezbytných úkonů a vyřizování.

Expedici v takovém rozsahu a podobě by nebylo vůbec možné a představitelné uskutečnit bez partnerů a podporujících organizací, kterým patří především náš dík a potlesk.

Milí fanoušci a příznivci, těšilo nás a motivovalo, jakou pozornost jste BONVER DAKAR Teamu během celého závodu věnovali a kolik nových příznivců jsme získali. Zachovejte nám přízeň, bez podpory a pomoci druhých se neobejde nikdo z nás !

Těšíme se společně s Vámi na další závody a sdílené dobrodružství. A nezapomeňte i dál v životě pracovním, soukromém i sportovním: VALÍME BOMBY !!!