04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Je mi radostí oznámit Vám, že Czech Dakar Team byl letos stoprocentně úspěšný a všechny naše stroje, které stály na startovní rampě v Mar del Plata, stanuly i na cílové rampě zde v Limě.

A to dokonce jako nejlepší čeští zástupci ve svých kategoriích. Ačkoli Honza Veselý byl osamoceným českým motorářem ve startovním poli.

Zákulisní informace, že závěrečná 29 km dlouhá RZ bude zrušena, se nakonec nepotvrdila a tak si závodníci dnes ještě naposled oblékli kombinézy a nasadili přilby, aby vyrazili zápasit s časem. Ovšem závoděním se to moc nazvat nedalo. Vzhledem k časovým rozestupům už nemohlo závěrečných 29 km měřeného úseku s pořadím nic udělat. Takže nikdo neriskoval a všichni RZ odjeli spíše z povinnosti. Bylo by sportovní tragedií poškodit techniku v poslední den závodu a vypadnout doslova na předměstí Limy. A to si všichni moc dobře uvědomovali.

Hned po příjezdu do Limy, byly závodní posádky směřovány na Plaza de Armas, kde se odehrál slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků. Ulice Limy byly od brzkého rána plné nadšených lidí, vítajících účastníky slavného závodu. Trošku mi to připomínalo první jihoamerické ročníky, kdy cestu do Buenos Aires lemovaly tisíce lidí. Centrum bylo neprodyšně uzavřeno a i my s oficiálními akreditacemi jsme měli problém projít přes všechny zátarasy. Ale nakonec se povedlo a tak jsme mohli na kluky počkat u pódia. Po hodinách úmorného čekání na rozpáleném náměstí se konečně na jeho vjezdu objevila naše zelená Tatra.

Pro Czech Dakar Team to byl přelomový okamžik, protože po tříletém vývoji a intenzivní práci, poprvé dojel náš kamion do cíle legendárního Dakaru. Martin Kolomý a kluci Kiliánovi udělali na trati obrovský kus práce. Mechanici za sebou mají mnoho bezesných nocí, aby udrželi Tatru ve formě, ale nikdo odvedené práce nelituje. Obrovský kus práce odvedl i Honza Veselý, kterého letos potkala řada trápení, ale se vším se popasoval a svůj motocykl doslova dotáhl do cíle. Obrovskou únavu vystřídaly pocity štěstí a naplnění.

V konečném zúčtování obsadil Martin Kolomý s Tatrou výborné 7. místo, hned za továrními týmy Iveca a Kamazu. A Honza Veselý 65. místo v kategorii motocyklů. Nutno poznamenat, že Honza je zatím stoprocentně úspěšný. Když se mu podařilo všechny tři své dakarské starty proměnit ve tři úspěšné dojezdy do cíle.

Nyní nás čeká odevzdání techniky k nalodění a čekání na let zpět do Evropy.

Czech Dakar Team

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842135
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
519
2041
13522
37336
75031
3490432

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:54:05

Back to Top