06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celoroční úsilí věnované přípravě na nejtěžší motoristický podnik na světě, jak bývá Rallye Dakar mnohdy přezdívána, vrcholí obvykle v lednu, kdy se z pohledu těžké vozby odehrává klíčový závod roku. Co se však děje v mezidobí?

Již samotná účast na dakarské rallye přináší množství cenných poznatků, které jsou dle možností jednotlivých týmů zúročovány v rámci vývoje trucků pro příští ročníky. Návratem posádek a následně i techniky domů začíná příprava na následující ročník. Nejinak je tomu i v případně Czech Dakar Teamu, který pro zatím poslední ročník dakarské rallye připravil dva závodní kamiony Tatra. Skvělé parametry podvozku a tlumení nakonec nepřinesly kýžený úspěch, když oba speciály zradil motor. To byl samozřejmě důvod k zamyšlení a tým se nakonec rozhodl pro logický, byť pro mnohé dost možná radikální krok, tedy přechod na výkonný agregát od firmy Caterpillar, na který dnes spoléhají například dakarské kamionové formule Ginaf. Caterpillar je celosvětově synonymem spolehlivosti, trvanlivosti a vynikající technologie. V souvislosti se značkou Caterpillar se vám nemůže nevybavit kvalitní stavební technika.

V průběhu roku se nabízí i účast na kratších podnicích, jakým bude letos již druhý ročník Silk Way Rally. Czech Dakar Team se sice jako jediný zástupce českých barev zúčastnil prezentace podniku v Petrohradě, nakonec však padlo strategické rozhodnutí pokračovat v přípravě na Dakar. Kromě přípravy zástavby nových motorů z USA, které již dorazily do Prahy a brzy se objeví v bruntálských dílnách Martina Kolomého, se konstruktéři i mechanici věnují i dalším aspektům vozu. Kromě nezbytné repase přední a zadní nápravy probíhá i kontrola sestupů a převodovky. Změny designu se dočká nástavba, byť ta stávající přežila Dakar prakticky bez poškození. Dakar neodpouští chyby a proto se ozdravné kůry dočká i asistenční týmová Tatra a novinářský Nissan Patrol. Czech Dakar Team dělá vše proto, aby na start Rallye Dakar 2011 připravil to nejlepší. Oba ostré kamiony jsou v tuto chvíli již přihlášené a práce probíhají podle plánu. V něm se počítá i s testováním v Africe, kde by měla proběhnout plnohodnotná simulace závodního zatížení.

 

Czech Dakar Team

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843833
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
432
3821
432
41070
75031
3494166

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-22 03:37:47

Back to Top