06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image 8. 1. ve čtyři ráno jsme definitivně museli odpískat účast naší Tatry č.510 na letošním Dakaru…S přehříváním motoru jsme se prali prakticky od začátku. Celý problém vyústil bohužel k odstoupení našeho závodního trucku ze závodu Rallye Dakar 2010. Vše definitivně ztvrdila čtvrteční šestá etapa z Atnofagasty do Iquique

Prakticky hned po startu se motor dostal přes sto stupňů a průběžně jsme jej ve volnějších a tvrdších pasážích ochlazovali volnější jízdou. Takových úseků, ale mnoho nebylo. Převážnou část totiž tvořili nepříjemné „fešfešové“ pláně (fesh fesh – jemný písečný prach). I přesto jsme udržovali slušné tempo a předjeli většinu vozů, které před námi startovali díky tomu, že již v páté etapě jsme díky podobným problémům ztratili více jak hodinu.

Dakar2010
... ještě v plném tempu...

Na 182 km etapy jsme se rozhodli zastavil a dolít vodu do chladícího systému. Při podřazováním se však motor zastavil a od té doby se nám jej nepodařilo již oživit. Nepomohla ani asistenční Tatra Martina Kolomého, který u nás asi hodinu na to zastavil a společně s mechaniky jsme prošli nejdříve celý palivový i elektronický systém. Poté naší Tatru odtáhl mimo závodní trať k nedaleké silnici, kde jsme se ještě snažili o nemožné. Ve čtyři ráno však padli i poslední naděje na teoretickou možnost stihnout dojet do cíle a odstartovat do další etapy. Ani nemluvím o tom, že od pěti odpoledne foukal silný vítr a kolem nás probíhala menší pouštní bouře.

Dakar2010
...příprava na odtah ... to je letošní finále / konec...

Nicméně Tatru jsme nyní během dne dostali zpět do bivaku v Antofagastě, kde bude zítra volný den a budeme se společně s asistenčním pelotonem posunovat dále a podporovat ostatní členy našeho týmu a hlavně naší druhou Tatru, aby dojela do cíle. Bude to náročné, díky tomu jaké jsou letos náročné a zrádné tratě, ale uděláme pro to maximum. Díky všem našim fanouškům za podporu a za vzkazy, které jsme od vás obdrželi, moc si toho vážíme

Po návratu se budeme soustředit na to, abychom využili všech poznatků z této náročné soutěže a připravili auta na další podnik, který chceme ještě v letošním roce absolvovat. Podle posledních zpráv víme, že se u nás doma perete se sněhem, tak přejeme ať se vám to daří lépe než nám s pískem, prachem a kamením!

Do Čech přeje pěkný den

Marek Spáčil, Manager týmu Czech Dakar Team


e-Trafika.cz|e-Zippo.cz|e-Karneval.cz

Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840443
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
3296
1951
8732
32546
75031
3485642

Vaše IP: 54.234.190.237
Server : 2018-01-18 22:17:28

Back to Top