03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image Rallye Dakar skončila ve dvanácté etapě pro vedoucího jezdce soutěže automobilů španěla Carlose Sainze. Dvojnásobný mistr světa se dnes na 79. kilometru rychlostní zkoušky zřítil se svým Volkswagenem do rokle.

Kvůli technické poruše musela z rallye odstoupit posádka Liazu vedená Markem Spáčilem, jíž dosud patřilo průběžné sedmé místo. S nejlepšími kamiony tak bojuje z českých jezdců už pouze Aleš Loprais, který byl před dnešním startem devátý.

Mezi čtyřkolkami dojel druhý do cíle v La Rioja Josef Macháček, který ztratil na argentince Marcose Patronelliho téměř 36 minut. V celkovém pořadí má český jezdec před dnešním vítězem náskok bezmála dvou hodin.

Úspěšně si vedl také Miroslav Zapletal s Mitsubishi, jenž obsadil osmé místo mezi automobily a posunul se do elitní desítky. Sainze vystřídal v čele jihoafričan Giniel De Villiers s Volkswagenem.

Sainz vyvázl z nehody bez zranění, jeho francouzský navigátor Michel Perin si pochroumal rameno. Oba byli vrtulníkem převezeni do bivaku ve Fiambale, kde dvanáctá etapa startovala.

"U té zatáčky byla značka nebezpečí, ale mělo tam spíš stát extrémní nebezpečí," uvedl Perin. "Nani Roma, který jel za námi, by tam zapadl taky, kdybychom tam nebyli už my," dodal.

Šestačtyřicetiletý Sainz v dosavadním průběhu rallye vyhrál šest etap a měl náskok více než 27 minut před svým týmovým kolegou američanem Markem Millerem. Tomu nadále patří druhé místo, za De Villiersem zaostává o dvě a půl minuty.

Na motocyklu vybojoval třetí etapový triumf francouz Cyril Despres, za nímž dojel s odstupem necelých deseti minut celkový lídr španěl Marc Coma. "Bál jsem se písečných dun, bylo jich tam moc," přiznal Despres. Devatenáctý byl Martin Macek a stejně je na tom v celkové klasifikaci.

Spáčilovi a spol. se nepovedlo bez mechaniků opravit nefunkční přední nápravu, proto na trasu dvanácté etapy ani nevyjeli. "Pokoušeli jsme se do rána svépomocí opravit, co jsme mohli, ale nedokázali jsme to. Je pro nás lepší auto odtáhnout od startu, než tady ztratit další měsíc vykopáváním auta nahoře v dunách z písku a skončit poslední," uvedli členové olomouckého týmu v tiskové zprávě.

ČTK

Světlo modeluje

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy Zippo zapalovače klasika on-line

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839117
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1005
1951
6441
30255
75031
3483351

Vaše IP: 54.91.16.95
Server : 2018-01-18 07:05:21

Back to Top