03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článekDne 13.12.2005 proběhla v sídle společnosti AUTO PALACE SPOŘILOV tisková konference CZECH ORLEN TEAMU. - Třebaže chvíli uvažoval i o novém vozu, zúčastní se Martin Macík dakarské rallye opět s kamionem Liaz. Český pilot převzal letos druhou přihlášku Karla Lopraise a jeho týmu Tatra a bude s ním mít při své čtvrté účasti premiérově i společný doprovodný vůz.

Macík, jenž minule kvůli poruše převodovky nedojel, touží letos závod dokončit a ve výsledcích chce být alespoň do desítky. Jeho kamion z roku 1989 prošel další rekonstrukcí, má mimo jiné nový motor i převodovku.Tým s novým sponzorem testoval sytě červené auto v Tunisu.

Fotogalerie DAKAR 2005

"Auto skvěle vede v zatáčkách a k tomu perfektně brzdí," pochvaloval si dnes výsledky testování čtyřicetiletý Macík. Jeho ambicí je dojet v elitní desítce, ale snem umístění do třetího místa. Při své premiéře před třemi lety skončil dvanáctý, pak dvakrát nedojel. Letos prý uvažoval chvíli o tom, že by jel Dakar s druhou Lopraisovou Tatrou, ale ta nebyla dostatečně připravená. K úspěchu mu má letos pomoci také společné doprovodné vozidlo s mechaniky Lopraisova týmu. "Dohodli jsem se, a tím jsme ušetřili nemalé peníze. A když to bude fungovat, proč to tak nedělat i dál? Ale nebude to jednoduché, máme sice stanovené priority, ale mohou nastat nepředvídatelné situace," uvedl na dnešní tiskové konferenci Macík. Zodpovědný za doprovodné vozidlo bude Josef Kalina, dlouholetý Lopraisův parťák. "Doufám, že veškerá rozhodnutí udělám správě. Ale modlím se, aby nedošlo k situacím, kdy budemetřeba muset jedno auto někde nechat," řekl Kalina. Pro lednový maraton byly zavedeny rychlostní limity, pro kamiony je 110 kilometrů za hodinu. Důvodem jsou dvě loňské smrtelné nehody motocyklistů. "Stává se z toho závodu takovýoffroad, etapy jsou kratší a pomalejší, čímž se eliminují nebezpečné situace. Hrozit bude ale déšť," vyjádřil Macík obavu. "Bude to hodně o štěstí, ale to přeje připraveným. A to my jsme," dodal.

Fotogalerie DAKAR 2005

Zpracoval : Tomáš Uruba, Dakar.cz Foto: LiazTrucks.com

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839086
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
967
1951
6403
30217
75031
3483313

Vaše IP: 54.91.16.95
Server : 2018-01-18 07:00:17

Back to Top