06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek41letá Portugalka bude letos opět jedinou ženou, která bude fakticky pilotovat závodní truck. Znovu zůstává věrná kamionu Renault. Letos bude mít pro ni Dakar tu příchuť, že odstartuje z jejího bydliště – Elisabete totiž bydlí v Lisabonu. Před startem a setkání na místě jsme ještě prohodili pár slov.

Tak jaké byly poslední přípravy? Přípravu auta zajišťuje Renault, ale přece jen, je tam spousta administrativních maličkostí a povinností. Zatrénovat jsme si byli v Maroku na soutěži zvané AMV Shamrock, když už se tedy neuskutečnila Hoggar Rallye v Alžírsku. Soutěž jsme dokončili a snad poprvé jsem měla z auta celkem dobrý pocit. Dobrý pocit? Zdá se, že jsme podvozek konečně dotáhli do takového stádia, že vydržíme jet i delší dobu vysokými rychlostmi, tlumiče s bypassem konečně drží a snad jsem se zlepšila i jako řidička. Dakar chci především dokončit a být s průběhem závodu spokojená. Musí to být zajímavý pocit, startovat z místa bydliště… To ano, ráno vstanu, nasnídám se, zabouchnu dveře a zavolám: tak ahoj, já jedu do toho Dakaru!

Fotogalerie DAKAR 2006 / Rozcestník

Ty sama se nějak konkrétně připravuješ? Slyšel jsem, že Dakar je víc o psychice a zkušenostech, než o fyzické kondici… Tu rozhodně nepodceňuji – chlapi mají přece jen přirozeně víc síly, tu já musím dohánět, takže hodně sportuji a několikrát týdně chodím do posilovny. Cvičení se mi určitě bude hodit. Koukal jsem, že ti bylo přiděleno velmi slušné startovní číslo (517), mezi samými ostrými hochy… Z toho mám radost, je to fajn. Možná je to i tím, že Renault Trucks je sponzorem Dakaru a chtěli mít jedno auto i v téhle společnosti, je to jistě příjemnější než startovat někde zezadu, kde o nás nikdo nebude vědět. A vím o tom, že budu na startu před vaším Tomášem Tomečkem. Pokud se nebude startovat v obráceném pořadí, jistě mě brzy dojede, jeho auto i on sám jsou určitě rychlejší. Nejspíš na mě budou troubit…pokud bude místo, nemám rozhodně žádný problém ho pustit před sebe.

Fotogalerie DAKAR 2006 / Rozcestník

Jaké budou ony dvě dlouhé rychlostní zkoušky v Portugalsku? To záleží na počasí. Pokud se rozprší, rozhodně tam kamiony neprojedou a pořadatelé ty zkoušky budou muset zrušit. Pokud bude sucho, bude to moc pěkné. Problém je ale v tom, že letos na podzim na ně napršelo daleko víc vody, než ve srovnatelném období minulých let a půda byla dost měkká. Poslední dva týdny před Vánocemi však bylo slunečno, tak uvidíme, snad nám svatý Pedro bude přát. Díky a budu se těšit na setkání v Lisabonu. Jiří Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839073
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
953
1951
6389
30203
75031
3483299

Vaše IP: 54.91.16.95
Server : 2018-01-18 06:58:35

Back to Top