08.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Jako už sedmadvacetkrát před tím, odstartuje 1. 1. 2005 nejpodivnější motoristická akce všech dob, slavný závod Paříž - Dakar,letos přesněji Barcelona - Dakar, ale zjednodušeně prostě Dakar. Nenápadně, s jedním " malým " jubileem. Ano, je to tak. TATRA pojede Dakar již podvacáté. A nejenom značka. Je to k nevíře, ale před dvaceti lety, v úplně jiné situaci, ve strašidelných podmínkách a s naprosto naiviními představami o tom co je čeká, vyjížděli do Paříže i dva ze současných členů týmu.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

A není to žádná památeční jízda. Situace se prostě tak vyvinula, že Karel Loprais s Josefem Kalinou budou opět čelit Africe a konkurenci v jedné kabině. Posádka doplněna " mladým " Petrem Gilarem se utká s možná nejsilnějšími soupeři za celou dobu svého závodění. Zvučná jména mistrů světa a týmy nakrmené petrolejovými penězi, nová technická řešení a zástupy mechaniků v asistenčních vozech. Loprais Tatra Team i přes nepřízeň osudu v podobě zranění mladého jezdce a odpadnutí druhého závodního vozu, odjede na start v bojového náladě. Jak také jinak?

Dakar 2005 nebude žádná procházka a davy dobrodružných amaterů, kteří se letos tlačí na startovní listinu - motocyklistů je o celou stovku více, než připouští licence - si užijí opravdová muka, vylepšená ještě o dvě maratonské etapy s uzavřeným parkovištěm. Jako bych to viděl vnitřním zrakem. Půlnoc v Tichitu, uprostřed ničeho. Drátěná ohrada, kam zaženou vozidla ihned po natankování a potácející se postavy jezdců na pokraji vysílení hledající kousek závětří na těch několik hodin spánku. Písečná bouře pravděpodobná. A to je teprve čtvrtý den v Africe. Kdo je tam poprvé, myslí si, že se zbláznil a zoufalci šermující rukama před pořadateli a podávají protesty, nebo jenom tupě čekající na odvoz sběrným kamionem se dočkají jenom jediné odpovědi: C´est l´Afrique, partron. To je Afrika, šéfe. A příště něco o trati...

Josef Kalina

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840612
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
429
3463
9328
33142
75031
3486238

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:49:14

Back to Top