09.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek AGADÍR (Maroko) - Motocyklisté ve čtvrté etapě dakarské rallye neabsolvovali ani jeden soutěžní kilometr. Pořadatelé zrušili úvodní rychlostní test na marockém území kvůli špatné viditelnosti. Naopak automobily absolvovaly cestu z Rabatu do Agadíru podle plánu. Trasu 123 měřených kilometrů z celkových 666 zvládl v kategorii automobilů nejlépe Američan Robby Gordon za volantem volkswagenu.

V soutěži kamionů dosáhl Tomáš Tomeček s tatrovkou pátým místem nejlepšího umístění české posádky v tomto ročníku. Nejrychlejší byl Rus Vladimir Čagin na kamazu.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

"Speciální etapa v délce 123 kilometrů proběhla bez problémů. Trať byla rychlá a ne tolik rozbitá, jak jsme původně očekávali," napsal Tomeček na své internetové stránce. "Vojta Morávek se své role navigátora zhostil přímo výtečně, vůbec jsme nebloudili. Také technické problémy se nám prozatím vyhýbají," pochvaloval si. Prvních šest kamionů se přesně podle dnešního dojezdu seřadilo také v průběžném pořadí. Karel Loprais s další tatrou je po sedmém místě celkově devátý se ztrátou šest a půl minuty na Čagina. Šestinásobný vítěz Dakaru se dostal i před dosavadního vedoucího pilota Hanse Bekxe z Nizozemska, jenž po dvou triumfech tentokrát dovezl svůj DAF do cíle se ztrátou rovných osmi minut. Tomeček ztrácí na čelo necelých pět minut. Vítěz prologu a debutant na pouštní rallye Gordon nadělil dosavadnímu lídrovi Colinu McRaeovi skoro čtyři minuty a v prvním vážnějším měření sil v marockém písku ujel skoro o minutu obhájci prvenství Stephanu Peterhanselovi z Francie na mitsubishi. Skotský exmistr světa v rallye po dnešku uzavírá s nissanem první desítku pořadí.

Účastníkům motocyklové soutěže komplikovala čtvrtý den rallye hustá mlha a pořadatelé usoudili, že pro jednostopá vozidla je "ostrá" jízda v těchto podmínkách příliš nebezpečná. K první kontrole se proto startovní pole vypravilo jako konvoj a potom do cílového města pokračovali jezdci individuálně po asfaltových cestách. V úterý se jede pátá etapa z Agadíru do Smary dlouhá 654 kilometrů s měřeným úsekem o délce 381 km.

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840977
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1632
3463
10531
34345
75031
3487441

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:01:41

Back to Top