05.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek (Motožurnál) Soutěž Rally Paříž - Dakar je z pohledu českého motoristického příznivce vždy očekávána s předpokladem dobrého výsledku českých jezdců především v kategorii kamionů. Na další Dakar se chystá také největší české překvapení posledního ročníku Martin Macík.

Česká posádka Martin Macík, Jura Žák a Láďa Fajtl se na letošním Dakaru blýskla 12. místem v kategorii kamionů, když celou soutěž absolvovala na letitém liazu a bez jakéhokoli doprovodného vozidla. Na nadcházejícím Dakaru už by to mělo být trochu jinak. "Letos připravujeme dva kamióny, jeden doprovodný a druhý závodní. Ten závodní bude úplně stejný jako loni a doprovod je poslední liazka vyprodukovaná v Mnichově Hradišti. Budeme tedy mít určitou mechanickou podporu a tým se rozšíří o další tři lidi, čímž bude i kvalita zázemí vyšší," potvrzuje Martin Macík.

Druhý kamion s sebou nenese jen výhodu lepšího technického zabezpečení, ale také například odlehčení závodního vozu. Většina náhradních dílů se poveze v doprovodném voze a "ostré" auto by tak mohlo být opět o něco rychlejší. "Souvisí to s tím, protože loni jsme vezli přibližně dva a půl tuny materiálu, které pro letošek zredukujeme přibližně na půl tuny, maximálně 700 kg. O těch rozdílných 18 metráků bude tedy závodní auto rychlejší." Výrazná technická vylepšení ale závodní stroj před novým ročníkem Dakaru nečekají. Změny na motoru nepřicházejí v úvahu kvůli homologaci, vylepšilo se tedy pouze chlazení a tlumiče a vůz prošel celkovou repasí, což by mělo přispět k jeho větší výdrži. Posádka závodního auta zůstává nezměněna, v doprovodném voze pojedou neznámí jezdci.

"Určitě bych chtěl abychom skončili do stejného umístění jako loni, protože loni jsme měli ambice dojet, a když dojet tak do dvacátého místa a podařilo se nám dvanácté místo. Když se nám podaří zopakovat loňské umístění, tak se domnívám, že to bude na velice dobré úrovni, a co by bylo lepší, tak je to otázka jenom překvapení, a to našeho i pro okolí," naznačuje své cíle Martin Macík.

Fotogalerie

Autor: Petr Horák

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837543
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
496
2007
2503
26317
75031
3479413

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:47:17

Back to Top