09.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek LRT / V uplynulém víkendu - 5. a 6. prosince - se dakarská soutěžní posádka Tomáše Tomečka sešla k finálnímu testování soutěžní i doprovodné Tatry v písčitých terénech v okolí Senice na Slovensku. Za účasti novinářů a dalších hostů tým naposledy před odjezdem podrobil oba vozy zatěžovací jízdě v prostředí podobném tomu, jež bude posádku čekat v Africe.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Tomáš Tomeček k tomu řekl: "Toto bylo v pořadí již druhé letošní testování, poprvé jsme se na Slovensko vydali před měsícem. Zatímco při první návštěvě jsme potřebovali vyzkoušet především nastavení podvozku a v reálu ověřit, jaký vliv má použití nově předepsaných restriktorů v sání na parametry motoru, tentokrát již jsme si pouze ověřili, že oba vozy jsou připraveny."

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Celá akce začala v pátek ve večerních hodinách, kdy Tomáš přibližně dvě hodiny kroužil po terénním okruhu při světlech. K tomu dodal: "I když většina "ostrých" etap se jede za světla, musíme být připraveni na zdolávání těžkého terénu za tmy, nehledě na to, že noční přejezdy spojovacích etap nás ani letos neminou. Oba vozy, soutěžní i asistenční jsou proto vybaveny světlomety s xenonovými výbojkami, jež jsou pro nás velkou pomocí." V sobotu ráno se pak oba vozy na trať vrátily a na přibližně patnáctikilometrovém okruhu měl Tomáš Tomeček i Petr Vodák, jež pilotuje doprovodnou tatru, možnost okusit několik typů terénu - od zpevněné cesty s nerovnostmi až po hluboký písek. Nechyběla ani duna.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Celkově Tomáš Tomeček zhodnotil přípravu týmu takto: "S přípravami týmu na příští ročník dakaru jsem spokojen. Na obou vozech jsme pracovali v průběhu celého roku, takže teď máme klid na doladění. Oba prošly důslednou kontrolou všech agregátů. S doprovodným vozem jsme v polovině roku navíc absolvovali týdenní rallye Berlín - Wroclaw. Konkurence zvláště v posledních letech přitvrzuje a bez důkladné přípravy, jež zahrnuje právě i testování, bychom na dobré umístění pomýšlet nemohli. Samozřejmě k tomu patří i velký kus závodnického štěstí a já pevně doufám, že nám bude přát i na příštím dakaru."

Jaromír Martinec

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840996
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1692
3463
10591
34405
75031
3487501

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:18:11

Back to Top