03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz / Vynikající řežbou může být kategorie automobilů v následujícím Dakaru. K favorizovanému týmu Mitsubishi se touží přiblížit hned několik továrních rivalů. I kategorie kamiónů se krystalizuje. Němka Jutta Kleinschmidtová, která si v létě v rámci fyzické přípravy vystřihla nádherný přejezd na kole z Monte Carla do Salzburgu přes alpské průsmyky, na Dakaru už nepojede s krásnou buggy designu Giugiaro, ale s úplně novým VW Touareg...

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

...v úpravě pro skupinu T2. V letošním ročníku budou zavedeny minimální hmotnostní limity v závislosti na objemu motoru, a proto bylo upuštěno od nasazení mamutího desetiválce TDI. Místo něj tým pojede s motory 2,3 TDI a minimální hmotností 1750 kg, což je podle výrobce optimální kombinace. Druhá posádka nebyla nasazena, nicméně Jutta nebude s Touaregem osamocena. Buggy budou zřejmě startovat zase, ovšem pravděpodobně v týmu Belgičana Henrarda.

Tým Mitsubishi bude bez debaty hlavním favoritem. Tovární vozy jsou přihlášeny a měly by je řídit Stephane Peterhansel, Hiroši Masuoka a Andrea Mayer. Bezpochyby budou dopřihlášeny ještě vozy francouzského a portugalského Ralliartu. Týmy Schlesser ani BMW rozhodně také chybět nebudou. BMW má výkonný turodiesel, přeplňovaný dvěma turbodmychadly, ale kvůli objemovému koeficientu musí mít hmotnostní limit posunutý až na 1900 kg. Nissan, který byl už posledně nesmírně rychlý, chystá další ofenzivu novou generací závodního pickupu o výkonu 200 kW a hmotnosti na úrovni Mitsubishi. kromě dalších úprav bude nejmarkantnější nová nástavba na korbě pikapu, aerodynamicky vyvedená a s masivním spoilerem. S ní vypadá pikap velmi dynamicky a podobně si bezpochyby povede i na závodní trati. Posádky Nissan ještě neoznámil, ale nominace De Villierse a Šinozuky je velmi pravděpodobná.

Mezi kamióny už je v přihláškách tým de Rooy. Sestavy budou podobné, Gerardova se vůbec nezměnila (G. de Rooy, Colsoul, Slaats), u otce se změnila v podobě odchodu zkušeného navigátora Yva Geusense a příchodu Dany Colebunderse, bývalého spolujezdce od legendárního Belgičana Patricka Snijerse. Tovární tým Ginaf bude řídit zástupce vlastnické rodiny van Ginkelů, vůz ještě nebyl ukázán. A konečně mezi přihlášenými figuruje též posádka Karla Lopraise, tentokrát s Josefem Kalinou a Petrem Gilarem, Tatra Team tedy zatím jen s jedním ostrým vozem, přičemž ten druhý už se staví. Když už jsme u české účasti, tým Offroad Centrum Praha nasazuje motocykl s Ivo Kaštanem a dvě Toyoty Land Cruiser, které bdou řídit Petr Kubík a Martin Oswald. Vůbec poprvé by se měla v soutěžní posádce objevit česká žena.

Jiří Vintr, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841008
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1711
3463
10610
34424
75031
3487520

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:22:46

Back to Top