04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek ČTK / Oproti ostatním českým jezdcům je teprve začátečníkem, přesto nechce být pouze do počtu. Martin Macík se 1. ledna postaví podruhé v kariéře na start legendární pouštní dakarské rallye a i s pomocí zkušených spolujezdců Ladislava Fajtla a Jiřího Žáka věří, že doveze svou liazku do cíle s lepším výsledkem než před rokem. Při své premiéře skončil Macík mezi kamiony na dvanáctém místě a na vítězného Rusa Alexandra Čagina ztratil více než den.

Redaktoři našeho zpravodajského portálu se již těší na zpravodajství "Z písku..."!

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

"Jsme si však vědomi, že na startu bude více než 60 kamionů a řada týmů bude hodně silná. Kdybych tedy skončili stejně jako loni na dvanáctém místě a podařilo se nám snížit odstup od nejlepších o několik hodin, byl bych spokojen," přál si osmatřicetiletý Macík na dnešní tiskové konferenci v Praze. Odhodlání členů Macík offroad týmu podporuje i řada vylepšení, kterými kamion Liaz po minulé rallye prošel a skutečnost, že tentokráte bude mít hlavní posádka k dispozici i doprovodné vozidlo. "Náš kamion tak bude výrazně lehčí, neboť povezeme pouze nejnutnější součástky a vybavení," uvedl Macík.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Neměly by se také opakovat velké technické problémy, které jejich předešlý start provázely. "Většina potíží souvisela s chlazením, proto jsme změnili celou chladící soustavu," řekl ambiciózní jezdec. Hlavním handicapem jeho týmu oproti konkurenci je slabší výkon liazu. Zatímco tatra Karla Lopraise disponuje motorem o síle 750 koní, Macíkův kamion má výkon o více než 200 koní nižší. "Naší nevýhodou je i to, že máme pouze zadní pohon. Snažili jsme se proto kamion maximálně odlehčit a řada komponentů je z hliníku," přiznal Macík, který se věnuje offroadovým závodům od roku 1996. Řidičský průkaz na kamion si však udělal až před rokem, když se rozhodl zúčastnit se Dakaru. "Jsem si vědom, že tato soutěž je hlavně o zkušenostech. Ale věřím, že společně s Láďou Fajtlem a Jirkou Žákem i tentokráte vše zvládneme," dodal Macík na adresu svých kolegů, kteří legendární rallye absolvovali již vícekrát. Oba byli dříve členy továrních posádek Liazu, které v Africe pravidelně startovaly.

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841005
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1708
3463
10607
34421
75031
3487517

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:22:05

Back to Top