01.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek OR-C - Dakar.cz / Dnes už to mohu říci: jsem jeden z těch, co spojili svůj život s magickým slůvkem Dakar. To, co zprvu vypadalo jako ojedinělé šílenství poznamenalo můj život napořád. Neumím vyjmenovat, co mi Dakar dal a co vzal, jedno však vím, změnil mne a ukázal cestu. Že to zní nadneseně? Možná, ale jen ten, kdo prožil putování dakarské karavany, pochopí. Rallye Dakar je především sportovní podnik, vrcholný motoristický závod s mnoha nej.. - nejdelší, největší, nejnebezpečnější... ale také nejkrásnější.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Je jiný. Obrazně i doslova. A proto každý ročník je i novou výzvou všem jezdcům. 1. ledna 2004 se postavím na start již po sedmé. Čtyřikrát jsem Dakar absolvoval v sedle motocyklu, dvakrát v novinářském autu. Pouze jednou, v roce 1998 jsem nedojel do cíle, nikoli vinou mou, ani nádherného motocyklu Triumph Tiger 900, ale pro organizační zmatky s palivem - i to se na tak monstrózní akci může stát. Mám dvě stříbrné medaile ze třídy do 500 ccm, absolutně jsem dojel na 42., 27. a 28. místu - i to je úspěch - jako jediný bez mechanika s maximálně skromným zázemím "tatrováků". Mezi Dakary jsem se zúčastnil mnoha světových dálkových rallye - Paříž-Peking, Dubai Desert challenge, Baja Italia, Espaňa, Portugal. Právu při Master rallye Paříž-Peking 97 jsem dosáhl největšího úspěchu - osmého místa absolutně a vítězství ve třídu do 500 ccm. Nutno dodat, že na motocyklu závodím přes dvacet let a věnců a i pohárů z motokrosů a endur jsem dovezl dost a dost.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Poslední dva ročníky jsme spolu s mojí ženou Vierkou absolvovali jako vůbec první češi v novinářském autu pod hlavičkou ČR 1 Radiožurnálu a dalších médií výrazně přispěli k informovanosti o této rallye. Byla to nová a nesmírně cenná zkušenost, kterou rádi předáme našemu novému týmu. Schválně říkám našemu, protože vždy jsem si přál být členem takového týmu. Našemu, protože je český a protože ho tvoří stejně krásní blázni, jako jsme my dva. Nevěděl jsem kdy, ale věřil, věděl jsem, že se na Dakar s motocyklem vrátím. Jsem motorkář už od kolébky po tátovi a tahle vášeň je stejně silná jako vábení dálek, volání pouště. Bez nadsázky je pro mne Dakar 2004 další, novou a velkou výzvou. Jsem členem týmu a už nebudu bojovat jen za sebe. Nová pravidla, která vyzdvihují třídu do 450 ccm, jsou jednoznačnou šancí na výrazné umístění v celkovém pořadí a stupně vítězů v této třídě jsem již okusil... Budu mít nový a rychlý stroj, kvalitní zázemí a navíc i v novinářském autu svoji ženu, bez které bych už na Dakar nikdy nejel. Chceme přispět k tomu, že tým OR-C nebude na Dakaru 2004 jen do počtu. Nevěříte Tak pojeďte s námi!!

Ivo Kaštan, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841016