05.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz / Nissan Pick Up Diessel Jiřího Přibyla se po úspěšném Dakaru 2003 (kdy plnil funkci vozu kategorie Press Car) opět vrací na start, Dakar 2004 se blíží. Tentokrát však bude v roli doprovodu. Za volant usedne Josef Macháček (který má za sebou tři dakarská vítězství ve třídě, kdy sedlal svojí čtyřkolku, kterou kdysi pojmenoval "Královna pouště"), copilotem mu bude Bongiorni Giancarlo.

Prohlídka vozu pokračovala školením na téma: Co všechno se musí z vozu vyndat, aby se to zkontrolovalo, případně odhalila závada a poté vše pečlivě dalo dohromady... Nissan musí být připraven tak, aby bezpečně dovezl posádku s vybavením do cíle u Růžového jezera...

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Cesta do dakaru bude tentokrát velmi složitá. Je již jasné, že asistence jednotlivých týmů bude mít složitější nebo řekněme delší cestu do cíle. Podle slov Josefa Kaliny navigátora týmu Karla Lopraise, najedou asistenční vozy i o stovky kilometrů více než jejich ostrá technika.

... tak a když to uděláš tak jak jsem ti to teď vysvětlil dostaneš asi od posádky potlamě...

"Ostřílený" Přibylův Nissan Pick Up Diesel má za sebou kromě Dakarské cesty i sezonu mistrovských závodů offroad, kde si vůbec nevedl špatně. Snad právě protože je vůz již prověřený závody rozhodl se čtyřkolkář Marek Podlipný Nissana od Jirky Přibyla odkoupit. "Loučení to lehké nebylo, rozhodně se tím však uzavírá jedna kapitola, okamžitě jsem se totiž rozhlídnul kolem sebe a rozhodl jít dál". Dnes již víme, že v jeho dílně vzniká technika pro příští sezonu. "Pořídil jsem náhradu. Vůz, který trochu s mechaniky upravíme, mírně vyladíme a pustíme se do dalších závodů..., to bude rachot...", směje se na celé kolo Jiří Přibyl.

Jirko, vrátíš se ještě do Dakaru? Tak to se uvidí, letos jistě něco vymyslíme. Rozhodně se chci jet podívat do cíle. Pokud bude dostatek času, tak vyrazím se podívat. Letos bude účast obrovská, a mě to pořád nedá spát. Takže ano, jako divák.

Co tě na Dakar láká? Motorky, ty mě samozřejmě stále dostávají, asi to bude tím, že jsem na nich kdysi začínal a dodnes jezdím velmi pravidelně, nic velkého, ale jde to.

Vím, že máš doma dospělou cestovní Dakarku, nepostavíš se s něčím podobným na start? Určitě, nejdřív si ale ještě trochu užiju života, mírně zestárnu a pak se dlouze zamyslím. Takže No coment...

A ještě se musím zmínit o tom, co jsme spolu tedy dvojice Přibyl-Stárek, pro ten letošní Dakar vymysleli....

Autor: Petr Hocker Stárek

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841015