08.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek PRAHA - Tatru, s níž jste havaroval na letošním Dakaru, už máte po několika měsících čekání doma. Už se na ni pracuje? Samozřejmě. Pracovat se na ni začalo vlastně mnohem dřív, než se vrátila. Po návratu jsme nechali v kopřivnické Tatře udělat kabinu. Ta už je hotová, jen se dokončují drobné úpravy, aby bylo možné ji nasadit na rám vozu.

Karel Loprais a Josef Kalina / bezprostředně po havárii na Dakaru 2003

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

V jakém stavu se vůz z Afriky vrátil? V hrozném. Co se dalo ukrást, to bylo ukradeno. Chyběly i dveře od nástavby. Uvnitř jsme našli dokonce nějaké pytle s odpadky. Hrůza. Použitelný byl základní rám, motor, převodovka a pár dalších součástek. Na kolik jste odhadli škodu? To nevím, na tom se pracuje. Uvidíme, kolik uhradí Česká pojišťovna. Na čem teď pracujete? Dělají se nové nápravy, samozřejmě ochranný rám, nástavba a další věci, které jsou potřebné pro vybavení vozu. Motor je na kontrole v Německu.

Karel Loprais / Telefonica - Dakar 2003

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Když jste svoji tatru viděl po zhruba pěti měsících, vzpomněl jste si na nehodu z Dakaru? Pochopitelně si ten okamžik živě pamatuji. Skočili jsme, udělali jeden kotrmelec přes kabinu a pak se vůz otočil ještě pětkrát kolem osy. Ale na to jsem v tu chvíli nevzpomínal. To se snažím z paměti vytlačit. Byl jsem rád, že je auto doma, i když bylo v horším stavu, než jsme ho tam zanechali.

Pustíte se znovu do afrického dobrodružství, i když jste se vrátil s nalomeným obratlem? Určitě pojedeme znovu, zase s Josefem Kalinou a Petrem Hamerlou. Dakar jsem vyhrál šestkrát a pořád mám motivaci dokázat to posedmé a třeba i vícekrát. Už se cítím zdravotně v pořádku a záda drží.

To už i trénujete fyzičku? Jakmile to bylo možné, začal jsem s rehabilitací. Ve čtyřiapadesáti se nedá nic uspěchat, ale ani ošidit. Chodím poctivě cvičit, posilovat, plavat. Dělám všechno proto, abych mohl v prosinci usednout zase do auta a vyrazit do Dakaru. Věřím, že nedojde k žádným komplikacím.

Nic jste si nemusel odepřít? Jen zatím nemůžu chodit do kopců na dlouhé procházky.

Manželka vám neříká, abyste přestal, že už toho bylo dost? Kdepak, ona mě zná, je zvyklá a velice tolerantní. Už si se mnou hodně užila a když se něco stane, trpí daleko víc, než já. A pak, já jsem se jí na to vlastně ani neptal. Ona by mi nic nezakazovala. Ví, že bych ji stejně neposlechl. Dokud budu moct, chci závodit.

Karel Felt

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837554
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
508
2007
2515
26329
75031
3479425

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:49:03

Back to Top