02.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek (Dakar.cz) Když Josef Macháček potřetí se svojí čtyřkolkou vyhrál Dakar v kategorii čtyřkolek málokdo předvídal, že s tímto úspěchem „ztrácí“ motivaci pro další čtyřkolkářské dakarské výpravy. Začátkem roku sice ještě vyráží do Francie, kde společně s Jaroslavem Vojnou vybojuje ve tříhodinovém závodě čtyřkolek v Le Tuguet výborné čtvrté místo.

Jenže pak končí jeho Yamaha 850 v garáži. V průběhu roku se pak objevuje jako kopilot v Nissanu T1 diesel vedle Jiřího Přibyla na závodech OffRoad MČR a na dálkových marathónech Baja, ale to je asi tak vše co chce v sedadle spolujezdce zažít. Dakar se blíží a na většinu dakarských jezdců doléhá touha opět vyrazit do pouště, mezi nimi se v letošním roce objeví i řada nových či staronových chlapíků, kteří se přiřadí k řádce současných českých dakarských dobrodruhů. Stejně tak dolehlo volání Dakaru i k Macháčkovi. Rozhodl se. Naváže na úspěchy své a podpoří svými znalostmi jak sám říká: „Dalšího českého talenta“. Tím bude v sedle čtyřkolky rozesmátý chlapík Marek Podlipný, který spolu právě s Josefem Macháčkem připravuje „Královnu pouště“ pro další cestu.

Tentokrát má být cesta, ale lépe zajištěna než tomu bylo v předchozích letech. Je evidentní, že Josef Macháček a Marek Podlipný nechtějí být závislý na obrovské pomoci, kterou pro ně v minulosti zajišťovali české kamiony. Padlo rozhodnutí využít již zmiňovaný dakarský Nissan Jiřího Přibyla k letošní cestě. Proč právě ten? Odpověď je rychlá. Josef Macháček ho důvěrně zná z letošních závodů a navíc má rudě vínový Nissan za sebou již Dakar minulý (jako novinářské auto s posádkou Jiří Přibyl, Petr Novotný a Milan Zajíček) a to bez ztráty kytičky. Přibylův Nissan je již dnes pečlivě připraven a čeká na svoji posádku.

Asistenční vůz pro Telefonica – Dakar 2004 Asistenční vůz, který tedy bude řídit Josef Macháček hledá spolujezdce, píše mi ve svém mailu Marek Podlipný: Marku, co od spolujezdce očekáváš? Pomoc na cestě, samozřejmě se nám jedná o to abychom ulehčili nákladům na tuto cestu. Jedná se o placené místo cena je oficiální poplatek pro asistenci a příslušenství. Pokud i přesto nabídka zaujme a potrvá zájem, rádi vstoupíme se zájemcem do jednání.

Fotogalerie

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837548
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
502
2007
2509
26323
75031
3479419

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:48:07

Back to Top