05.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Celý článek Po dni volna čekal účastníky rallye Dakar okruh Siwa - Siwa. Speciální zkoužška etapy měřila 341 kilometrů. Celá trasa vedla dunovými poli a písečnými pláněmi. Hlavní událostí dne byla havárie favorita v kategorii kamionů Gerarduse de Roye. Ten zahodil naději na vítězství skokem z duny , kdy se jeho kamionu utrhla celá kabina a jen šťastnou náhodou nepřejel sám sebe a celá posádka vyvázla bez zranění.

Fotogalerie Chlapy jedou svůj velký závod, jsou to bojovníci...

Stejnou chybu udělal dnes i De Mevius, který skončil ze stejného důvodu, jeho auto se po skoku z duny zabořilo do měkého písku a poškodilo se na tolik, že je De Mevius definitivně vyřazen z boje.O celkové vítězství bojuje horký favorit Stephan Peterhansel, který dnes s přehledem vyhrál etapu. V kamionech se po hávari De Roye posunul na pření příčku Tchaguin, Tomáš Tomeček je druhý a neudělají li žádnou výraznou chybu a vydrží jim technika, pořadí se už asi nezmění.

Fotogalerie Samík v dunách...

Martin Macík s Liazem má stále obrovské technické problémy, motor nejede tak jak by měl a tlumiče už vůbec netlumí, z auta se tak stává zcela neovladatelný žabák. I přes to ale nadále pokračují v závodě, jsou to velcí bojovníci a budeme jim držet pěsti aby Liazku dovezli do cíle v Sharm el Sheik. V kategorii motocyklů dnes zazářil Slovinec Stanovnik, který jako naprostý outsider dojel na třetím místě. Naši Olin Bražina a Pepa Macháček už jedou tak říkajíc na jistotu, Pepu už krom havárie nebo technické poruchy mená šanci nikdo ze soupeřů z prvního místa vyšoupnout. Pepa i Olin včera zaplatili pokutu 300 EUR za rychlou jízdu v obci, při nezaplacení pokuty jim hrozilo vyloučení ze závodu. V závodě už také pokračuje pouze jedna ze dvou zástupkyň něžného pohlaví v kategorii motocyklů, černoška Astrid Pichegrain. Britka Patcy Quick odstoupila v jedenácté etapě, vrtulník ji s otevřenou zlomeninou transportoval do lékařského střediska rallye v Siwě. Naše novinářská posádka i "Samík" jsou celkem v pohodě, ale už se všichni těšíme na návrat do naší zamrzlé vlasti. Já osobně se nejvíce těším až vyměním tvrdé kamenité pláně a stan, za měkou postel s vyhřátou peřinou a francouzkou kuchyni za skvělé české knedlo vepřo..... Vierka a Ivo Kaštanovi Zítra: Siwa - Dahkla 657 kilometrů převážně pískem, asistence zítra čeká náročný 900 km dlouhý přesun po písečných pláních.

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842107
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
484
2041
13487
37301
75031
3490397

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:47:30

Back to Top