06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Celý článekČeské týmy jsou připraveny. Tak by se dal nazvat výsledek mé cesty po České republice za našimi týmy a jezdci. Cestu jsem začal v Praze na Autoklubu ČR, kde bude v úterý 10.prosince první z řady tiskovek před odjezdem na Dakar 2003. A tak prvý kdo představí svůj vůz bude Tatra team - Milan Loprais s posádkou Karel Loprais, Josef Kalina, Petr Hamerla. Za týden to pak bude Tomáš Tomeček, který dnes ráno odjel do slovenské Senice naposledy testovat. Ale abych nepředbíhal. Má cesta vedla nejdříve do Sedlčan za Martinem Macíkem, toho jsem zastihl právě na hodině angličtiny. Jak mi při našem setkání potvrdil: „Auto jezdí, a tak je vlastně vše v pořádku“. Martin vyráží v každé volné chvíli na cesty a „hltá“ kilometry, stejné to bylo i po našem setkání, a tak se Vám může snadno stát, že ho někde potkáte. Kamufláž Liazu je v týmových barvách, žlutá je charakteristická pro Tiskaře ze Sedlčan…

Fotogalerie Foto z archivu Dakar.cz – „Zlaté časy Liazu“

Ve večerních hodinách jsem již seděl s Ivo Kaštanem nad přípravou redakční práce, zasílání aktuálního zpravodajství z Dakaru 2003. Podle všeho by zpráv mělo být letos dostatek a relativně včas, a tak to vypadá, že se máme na co těšit. Ivo je s vozem také ve finále. „Chybí jen namontovat tlumiče a vyřídit pasy, takže je to jen mravenčí práce“. Ivo i Viera mají před s sebou testování satelitního telefonu a redakčního notebooku. Pro letošní cestu připravili nový vůz, opět je to Suzuki Samurai – přezdívaný „Samík“…

Fotogalerie

Setkání s Tomášem Tomečkem proběhlo ve středu přímo v sídle kopřivnické Tatry. Tomáše jsem zastavil uprostřed „běhu“ z dílny na další schůzku. „Je toho stále ještě moc, dnes v noci polepujeme auta a ráno v pět vyrážíme s celým týmem na poslední testy na Slovensko. Auto máme v „Dobré kondici“ a věříme v dobrý výsledek, myslím si však, že na prvních místech bude tlačenice“… FOTO S Karlem Lopraisem jsem se nakonec z časových důvodů nesešel. Podle zpráv, které však mám k disposici je auto připravené vyrazit, mezi poslední práce patří polepení auta bannery reklamních partnerů. To proběhne začátkem příštího týdne, pak již bude připraveno v celé své kráse a lesku... Oldřich Bražina má motorku ještě na dílně a na otázku kolik má práce odpovídá: „Ještě dám nový lak, abych zářil, pak budu ladit a hotovo“… Jen pro úplnost Olda bude sedlat Hondu 400 se startovním číslem 126…

Fotogalerie Fotogalerie Příprava Josefa Macháčka je náročnější než se čekalo. (Foto z archivu Dakar.cz není vhodné pro pro osoby mladší 18let a pro fandy, kteří se chystají někdy v budoucnu Dakar „pokořit“. Viz. foto s názvem: „Josefovi trvalé následky“

Josef Macháček má i letos připravenou čtyřkolku Yamaha 850, jeho předstartovní program je stejně jako u všech nabitý a jak říká jeho manželka: Budu moc ráda, když bude na Vánoce doma“. Josef pojede se startovním číslem 170… O výpravě Petra Novotného nové informace nemám, ale až budou zcela určitě se dozvíte… Petr Hocker Stárek, Dakar.cz

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838948
Dnes