05.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Celý článek ČTK SVIDANOV (okres Frýdek-Místek) 13. prosince - Před rokem mu ve startu v populární dakarské pouštní soutěži zabránilo zranění ruky. Letos je však zatím zdravotně v pořádku, a tak se motocyklista Oldřich Bražina chystá na svou třetí účast v závodě dobrodruhů. Jubilejní 25. ročník rallye bude odstartován 1. ledna v Marseille ve Francii, cíl je v egyptském turistickém centru Šarm El Šejch o devatenáct dní později. Jedenačtyřicetiletý Bražina se premiérově představí za řídítky Hondy 400 XR. "Vyzkoušel jsem si ji v cíli loňského Dakaru. Měl jsem možnost testovat stroj, na kterém dojel Jean Azevedo. Motorka byla po celé dakarské anabázi ve skvělém stavu, což mě přesvědčilo," vysvětlil odchod od silnější šestistovky KTM Bražina.

Fotogalerie

Že mu bude chybět výkon, se ale neobává. "Na co je mi silná a rychlá motorka, když je poruchová? Honda se mi rozhodně zdá spolehlivější," zdůraznil jezdec ze Svidanova u Frýdku-Místku. Přestože se kvapem blíží přesun do Francie a následný start, Bražina zůstává klidný a dokončuje závěrečnou přípravu, která podle něj probíhala zcela standardně. Potěšily ho i zveřejněné informace o náročnosti trati, což mu stejně jako například posádce Karla Lopraise vyhovuje. "Navigace se nebojím, chystám se jet sám. V takovémto závodě je rozhodně lepší spoléhat se v první řadě na vlastní schopnosti," přiznal. Stejně jako při minulých startech hodlá spolupracovat s dalšími českými účastníky rallye. Vedle dvou posádek tater a jednoho liazu pojede ještě Josef Macháček s čtyřkolkou. "Rozhodně co se týká spolupráce nás Čechů, vždy to bylo perfektní," pochvaluje si Bražina. Stejně jako Macháček si před sebe klade jako hlavní cíl dojet a pokud možno překonat své doposud nejlepší umístění. V roce 2000 byl klasifikován jako sedmačtyřicátý, o rok později si vedl mnohem lépe a skončil na 28. místě. "Není mi ale už dvacet, takže vím, co si mohu dovolit. Mým cílem je znovu a ve zdraví dojet," přál si Bražina. Pro ČTK Petr Hocker Stárek, Dakar.cz

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843115
Dnes