06.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Článek více Atar -Praha - První neplánovanou zastávku v soutěži už má za sebou Tomáš Tomeček. V 8. etapě Rallye Total Dakar unikl z předního kola jeho Tatry vzduch, vůz se v písku zastavil. "Odlepila se nám guma a vyfoukla se," vysvětlil pilot Tomeček. "Zapadli jsme a museli pak kolo vykopávat. Oprava nás dost zdržela."

Do cíle etapy přijel s více než čtyřicetiminutovou ztrátou za vítězným Rusem Čaginem na Kamazu. Momentu využil Karel Loprais s Tatrovkou, který Tomečka v etapě porazil a dostal se před něj i v celkovém pořadí.

Fotogalerie

Nyní je Loprais druhý, Tomeček se ztrátou pouhých třiceti vteřin třetí. "Je to škoda," říká Tomeček. "Karel startoval minutu před náma a my ho předběhli, mohli jsme náš náskok zvýšit." Nezdařilo se, guma se odlepila kousek před koncem "dunového" úseku. "Chybělo nám dojet tak pět kilometrů," odhaduje Tomeček.

Vedoucí Čagin má nyní, po polovině soutěže, před oběma českými pronásledovateli náskok větší než hodinu a tři čtvrtě. "Nevím co dělat, abych ho dohnal," směje se do satelitního telefonu Tomeček. "Je hodně dobrý, má dobré auto a zázemí nesrovnatelné s tím naším. Myslím, že nemá problém." Zatímco Tomečkově Tatře se po dojezdu etapy věnuje trojice pilot Tomeček, mechanik Martinec a řidič doprovodné tatry Vodák, Čaginův vůz má v péči zhruba deset lidí. "Celý jeho tým má prý včetně manažerů padesát lidí," tvrdí Tomeček. "To bychom nedali dohromady ani kdybychom se spojili s Lopraisem."

Petr Býma

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838666
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1508
1478
4993
28807
75031
3481903

Vaše IP: 54.227.6.156
Server : 2018-01-17 19:00:36

Back to Top