03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Ahoj z Arrasu ... Tak jak jsem ohlásil 27.12.2001 jsem se vypravil na start do Arrasu. Na této cestě mě doprovázel mistr republiky v Enduru jezdec SP Motto Racing Teamu z Liberce David Pabiška. S ním jsme před více než osmi měsíci plánovali účast ve skupině motocyklů na letošním Dakaru, technické problémy poznamenali celou letošní sezónu a účast týmu na Dakaru též - snad za rok.

Všechny Vás doma zdravíme ...

První co nás potkalo na cestě byla sněhová bouře u Erfurtu, takže nás čekala cesta 40km/h a to přes 200km. V průběhu této šedobílé tmy se od někud dostal na silnici býk. Hrozně velké zvíře si prostě od někud přišlo a stouplo si do prostřed dálnice, je naprosto jasný, že to nehohl přežít. Pomalu jsme projeli v koloně kolem stojících aut a vůbec nám nebylo do hovoru ...

ARRAS 11.30 hod 28.12.2002

Do startu zbývá osm a půl hodiny. Všude je spousta fanoušků, vše se chystá na večerní show. Na náměstí je zřízeno improvizované parkoviště, vysoký plot, který ho lemuje je z jedné strany hlídán bezpečnostní agenturou, ze strany druhé je obsypaný davy. Předmět zájmu je uvnitř a je to pohled impozantní. Stovky aut, motorek a kamiónů. Celá elita Dakaru. Procházíme starým Arrasem, hledáme známé tváře. Kolem druhé hodiny se pomalu začíná plnit starobylé hlavní náměstí Arrasu s překrásnou katedrálou. Startovní pódium slibuje dobrou podívanou. To co nás ovšem zaskočilo je to, že pokud to vše chceme vidět z besprostřední blízkosti musíme zde být již tak brzo a čekat. Připomínám že start je ve 20,00hod. Svítí slunce, teplota je však někde pod bodem mrazu.

"Naši hoši" Zdravíme se s týmem Tomáše Tomečka i Karla Lopraise. Zatímco "Tomečkovci" si právě pochutnávali v místní restauraci. Josef Kalina probíhal směrem k tiskovému středisku... Josefa Macháčka jsme zatím ani nezahlédli, ale ... Na tomto místě vyřizujeme pozdravy pro všechny, zdvižené palce a úsměvy uvidíme snad i na rampě v Dakaru.

17,00hod Na pódium vyjíždějí vozy organizátorů. "Historický" Land Rover a auto dneška. Speaker slavnostního večera ohlašuje itinerář programu, začíná se zpívat, čeká nás dlouhý večer. Náměstí se začíná plnit.

19,00hod Náměstí je našvihlé nadoraz. Korpulentní paní za mnou do mě strká kozama, ale je alespoň tepleji. Odhadujeme přímo na hlavním náměstí kolem 12-15.000 lidí ovšem může jich tu být celkem i v okolních uličkách a parkovišti vozů přes 30-35.000, kdo ví... Reproduktory bouří, téměř se neslyšíme i když stojíme vedle sebe. David mě ukazuje jednoho jezdce za druhým a v očích má divnej lesk, prostě chtěl být na "Té druhé straně již letos".

19,30hod A už to začíná, startují doprovodné vozy a kamióny. Zdravíme postupně Vodáka i Sklenovského. "Šťastnou cestu".

19,55hod Začíná odpočítávání, diváci jsou již ve varu. Není tu k hnutí.

START Na pódium přijíždí první čtyřkolky Josef Macháček byl nazvám "Starým dakarským veteránem", jen se smál, vypadal, že je "Již na trati". Dále pak motocykly, celá řada amatérů i profesionálů. S přibývajícím časem jména známější a známější. Divácí bouřlivě vítají každého jezdce, zejména ale Francouze... Automobily přivedla na start Jutta Kleinschmitt. V tu chvíli udělali diváci krok vpřed, ale to udělají za večer ještě mockrát. Tu techniku musíte obdivovat, jezdce milovat a Dakar zbožňovat.

Atmosféra je skvělá příště musíte jet taky. Protože jinak Vám posádky "Našich Tater" na startu prostě nikdy nezamávají. Cesta zpět byla rekapitulací zážitků a spřádáním plánů na Dakar příští. Věřím že tam již SP Motto Racing Team nebude chybět. David Pabiška je připraven ... takže, no uvidíme. Držím palce k cestě za štědrými sponzory ...

Fotografií se tam objeví hromada. Teď se vyvolávají, takže první na webu odhaduji na 17,00 - 30.12.2002.

Zatím se mějte fajn. Bylo to skvělá a poučná cesta.

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837993
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
41
1478
3526
27340
75031
3480436

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:30:41

Back to Top