01.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celá zpráva Dnes se jede 3. etapa rallye Arras - Dakar z francouzského Narbonne do španělského Madridu. Celkem 930 km je rozděleno do dvou spojovacích etap (25 a 870 km), mezi které je zařazena speciální etapa v délce 35 km.

Fotogalerie

Tomáš Tomeček a Jaromír Martinec se přihlásili kolem 15. hodiny opět přímo z trasy spojovací etapy, zrovna se nacházeli asi 20 km před španělskou hranicí. V kabině vozu panovala veselá nálada, kluci se zrovna za jízdy posilňovali bagetami. Pochvalovali si jak francouzské publikum, které jezdce vítá v každém městě i vesnici, tak i počasí. Teplota stoupla na 16 °C a je slunečno. Teplé oblečení pomalu putuje na dno kufru. Do cíle včerejší 2. etapy dorazila naše Tatra řízena Tomášem Tomečkem o půl dvanácté v noci. Na evropském kontinentu jsou pro soutěžící připraveny noclehy v hotelích. Naše posádka dnes vstávala okolo 10. hodiny dopoledne, poté se nasnídala a čekala na start spojovací etapy z Narbonne. V Chateau-Lastours byl start speciální etapy, která byla letos zároveň první speciálkou pro kamióny. Trať byla hlinitopísčitá, místy až kamenitá. Tomáš Tomeček řekl: "Zatím se tady jezdí v klidu a rozumně, všichni se teprve rozehříváme.

Výsledek speciálky se dozvíme až v Madridu." Spolupráce s doprovodnou Tatrou je skvělá. I když asistenční vozy vyjíždějí vždy na trasu etapy jako první, Petr Vodák počkal na soutěžní Tatru u čerpací stanice vzdálené od startu asi 50 km. Nyní se snaží jet poblíž vozu Tomáše Tomečka pro případ, že by bylo nutné pomoci. Ovšem obě tatry jedou naštěstí bez problémů. Jaromír Martinec uvedl, že dnes a zítra zřejmě budou opět dojíždět do cíle až kolem půlnoci. Dosavadní působení na rallye posádka zhodnotila slovy: "Jíme, jedeme, spíme." Francouzi jsou totiž velmi pohostinní a u každého kontrolního bodu (CP) připravují závodníkům bohaté pohoštění jako poděkování za to, že rallye vede právě jejich vesničkami. Nejsou výjimkou ani kachní a krůtí pochoutky či pravý kozí sýr.

Z. Nohavicová

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838007
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
57
1478
3542
27356
75031
3480452

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:33:06

Back to Top