04.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Tatra Karla Lopraise Velmi nás potěšila zpráva, kterou oficiálně uveřejnil Tatra marathon team na svých webových stránkách. Tak to vypadá, že máme opět připraveny dvě "ostré" Tatry na Dakar. Vždyť jaký by to pro nás Čechy byl Dakar bez Tater. A tak se pomalu dá říct Tomeček i Loprais připraveni. Již dnes je jasné, že jde Marathon teamu o hodně, nemůže nás ani ve snu napadnout, že to bude Dakar jako v minulosti. Vždyť letos má Karel Loprais možnost zapsat se svým případným prvenstvím do "Zlaté knihy Dakaru". Rozhodně budeme spolu s Vámi vše pozorně sledovat a pokud bude v našich silách, dávat relevantní informace.

"Tak už nám to opravdu začalo!" Když jsme se v březnu dozvěděli tu katostrofickou zprávu, že Puma už na Dakar nesmí, byla to opravdu ráno do týla Tatra Marathon Teamu. Homologace mezinárodní federace je platná ještě dva roky, ale organizátor je pán a vystoupením z mistrovství světa marathonských závodů získal možnost určovat si pravidla sám. Samozřejmě slovo "sám" čtěte: obavy jezdců v osobních autech , lobbying velkých výrobců nákladních aut a upřímně řečeno i snaha poskytnout šanci ijiným mino okruh značek Tatra a Kamaz. Koneckonců dělají to samé i v osobních vozech, protože dlouhodobá hegemonie jedné, nebo dvou značek žádnému závodu nesvědčí. Rusové to samozřejmě s tou neseriovostí tak přehnali, že nové předpisy jdou rovnou do druhého extrému.

Dakar bez účasti Tatry je pro nás stejně nepřijatelný jako štědrovečerní večeře bez kapra a proto jsme přijali řešení nejobtížnější, ale také jediné perspektivní. Stavba nového vozu, který až se situace srovná a panstvo se dohodne, bude tvořit základ pro homologaci na příští léta. Dnes stojí vozidlo na kolech a věřte nebyl to snadný úkol.

Tatra Karla Lopraise stojí na svých

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838005
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
55
1478
3540
27354
75031
3480450

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:32:48

Back to Top