03.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Kde je Macháček / Více Ani dnes ráno jsem nezjistil co se stalo s Josefem Macháčkem, proto jsem při svém pátrání oslovil Petra Býma z iDnes, abych se poptal člověka, který se s ním pokusil v průběhu dne telefonicky spojit. To se sice přímo nepodařilo, ovšem nějaké informace přeci jen jsou na světě. Asi nás nikoho nepotěší, nicméně i takový je Dakar. Věřme, že vše se dozvíme brzo a náš "čtyřkolkář" bude v pohodě odpočívat v bivaku Karla Lopraise a bude nám moci říct co se přihodilo.... Petr Stárek / dakar.cz

Macháčka vzal v poušti sběrný vůz Atar, Praha - 22.20 Na půl plynu povede svoji čtyřkolku do cíle Rallye Total Dakar motocyklista Josef Macháček. Už nemá proč spěchat, ze soutěže byl pro překročení časového limitu diskvalifikován. Jeho stroj, který vznešeně pojmenoval Královna pouště II, nevydržel sobotní 8. etapu, v dunách ho zastavila zlomená přední vidlice. Macháček strávil u čtyřkolky celou noc a až v neděli večer dorazil ve sběrném voze organizátorů do cíle etapy v mauritánském Ataru. Motocykl se mu podařilo opravit, do senegalského Dakaru tak vyrazí po vlastní ose. "Říkal, že si to chce ještě projet," uvedla Macháčkova manželka Radka, která s mužem krátce hovořila přes satelitní telefon. "Nechtěl to na sobě nechat znát, ale myslím, že byl hodně zklamaný." Čtyřiačtyřicetiletý Macháček odstoupil z 56. místa průběžného pořadí. V minulém ročníku obsadil 43. místo a kategorii čtyřkolek, ve které dojel jako jediný, vyhrál. Jeho letošním cílem bylo proniknout mezi třicítku nejlepších motocyklistů. Rallye Dakar se zúčastnil počtvrté a podruhé nedojel.

O Macháčkovi dlouho nikdo skoro nic nevěděl. Ještě v neděli odpoledne, tedy více než den po startu do sobotní 8. etapy, nikdo přesně nevěděl, co se českému motocyklistovi na trati přihodilo. "Někdo z jezdců říkal, že ho viděl v dunách jak něco spravuje na motorce," uvedl v poledne mechanik z tatry Tomáše Tomečka Jaromír Martinec. "Možná jsme ho na trati minuli, opravdu nevím." Podle Martince Macháček v poledne v cíli 8. etapy v mauritánského Ataru ještě nebyl. "Pak jsme spravovali tatru, snad mohl dorazit později." Macháček bivakuje vždy s Tatra Teamem Karla Lopraise, jehož vozy mu vezou nejvíce náhradních dílů. Satelitní telefon týmu ale nebyl po celý den dostupný. O Macháčkově osudu nic nevěděl ani jeden z členů jeho doprovodu, který ho až do Maroka provázel. "Čekám v Tangeru na trajekt do Evropy a nemám možnost to zjistit," uvedl pouze. Rovněž manželka Josefa Macháčka byla v bydlišti v Heřmanově Městci bez zpráv o svém muži. "Už bych ráda věděla, co s ním je," řekla vpodvečer. "Snad se mu nic nestalo a dá o sobě co nejdřív vědět."

Fotogalerie

Atar, Praha - 09.30 Zřejmě porucha čtyřkolky Yamaha zastavila Josefa Macháčka v letošní Rallye Total Dakar. Ani v neděli ráno ještě nebyl v cíli sobotní 8. etapy, dávno propásl časový limit a je ze soutěže vyřazen. O tom co se stalo, ani kde se nyní nachází není jasno. "Někdo z jezdců říkal, že ho viděl v dunách jak něco spravuje na motorce," uvedl pouze mechanik z tatry Tomáše Tomečka Jaromír Martinec. "Možná jsme ho na trati minuli, opravdu nevím." Podle Martince Macháček ráno v cíli 8. etapy v mauritánského Ataru ještě nebyl. "Pak jsme spravovali tatru, možná mohl dorazit okolo oběda." Macháček bivakuje vždy s Tatra Teamem Karla Lopraise, jehož vozy mu vezou nejvíce náhradních dílů. Satelitní telefon týmu ale nebyl dnes po poledni dostupný. O Macháčkově osudu neví nic ani jeden z členů jeho doprovodu, který ho až do Maroka provázel. "Čekám v Tangeru na trajekt do Evropy a nemám možnost to zjistit," uvedl pouze.

Petr Býma www.idnes.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840271
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2785
1951
8221
32035
75031
3485131

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 14:33:28

Back to Top