wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Ari Vatanen se pomstil a za volantem svého Peugotu vyhrál. Velkou novinkou byla cesta Lybií. Yamaha vsadila všechna své peníze na mladý zázrak: Stephana Peterhansela a její tah vyšel. Tragédie DAFu z roku 1989 se hlavní měrou zasloužila o zákaz kategorie nákladních vozů, naštěstí jen na jeden rok, protože pořadatelé brzy zjistili, že bez kamiónů chybí Dakaru to správné koření. Na start se postavilo 241 automobilů, 155 motocyklů a 76 doprovodných kamiónů.

Jedenáctý ročník

Rallye Paris-Tunis-Dakar

Poprvé se nejelo přes Alžír, ale přes Tunis. Ale pozor, od 11. ročníku tvoří kopřivnické vozy část pořadatelské ekipy! I tak na startu nechybělo poměrně dost našich borců za volanty doprovodných kamiónů, Afrika prostě táhne. Hlavní přestupy se staly v kategorii automobilů: Peugeot už nasadil jen dvě čtyřistapětky, tu první řídil Ari Vatanen, druhou Jacky Ickx, který přestoupil z Lady. Pescarolo to zkusil v Range Roveru, odkud odešel Tambay k Mitsubishi. Soutěž samotná byla uchvacující demonstrací síly Peugeotu, stejně tak bral dech těsný souboj mezi oběma jezdci, kteří si nic nedarovali. A tak v Bamaku Jean Todt hodil mincí a určil, že vítězem se stane Vatanen. Ickx měl sice v závěru mírně navrch, ale musel se podrobit týmové režii. Ostatní tento souboj sledovali se značným odstupem. Kategorii motocyklů poprvé a naposledy vyhrál Gilles Lalay, který za sebou nechal všechny favority, jak Neveua, tak Orioliho a Picca, okruh kandidátů na vítězství čítal asi deset jmen. Už v roce 1989 obsadil 4. místo pozdější šestinásobný vítěz Stéphane Peterhansel...

Kamióny:
Kategorie nebyla vypsána kvůli tragické havárii vozu DAF v předcházejícím ročníku.

Termíny: prologue
1.etp: PARIS - BARCELONE ----
2.etp: TUNIS - TOZEUR -----
3.etp: TOZEUR - GHADAMES (308)
4.etp: GHADAMES - SABHA (469)
5.etp: SABHA - TUMU (620)
6.etp: TUMU - DIRKOU (577)
7.etp: DIRKOU - TERMIT (582)