wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Závod přežil Thierryho Sabina. Jeho otec převzal vedení za pomoci dua Verdoy – Metge. Dakar se nepřestal vyvíjet, zvláště s příchodem nového konstruktéra: firmy Peugot. Ari Vatanen a Bernard Giroux vyhráli vyhráli v automobilech. V motocyklech bojovali o prvenství Gaston Rahier, Cyril Neveu a Hubert Auriol. Vedoucí Auriol utrpěl těžký pád, při kterém si zlomil oba kotníky a musel vzdát. Cyril Neveu vyhrál popáté Dakar.

Devátý ročník

Rallye Paris-Alger-Dakar

Novým ředitelem soutěže se stal René Metge, který nahradil tragicky zemřelého Thierryho Sabina. Smůla z posledního ročníku naše hochy nenalomila. Právě naopak, zkušenosti se velmi hodily. V Liazu postavili dvě úplně nová, rychlejší auta typu 111.154. Tatra také přišla s novinkou, vozem 4x4, lehčím a méně výkonným, zato však hbitějším. Liazáckou ekipu tvořily posádky Moskal, Joklík, Pavel Záleský (č. 614) a Brzobohatý, Krejsa, Vonšovský (615), tatrováckou Loprais, Krpec, Stachura (617 4x4) a Kahánek, Měřínský, Buchtyár (616 6x6). Od startu bylo jasné, že DAF Jana de Rooye nikdo nepřekoná. Létající Holanďan tentokrát žádnou chybu neudělal a k vítězství mezi kamióny přidal i 11. místo absolutně. Za očekáváním zůstal Groine s mohutným Mercedesem. S ostatními si naši poradili. Loprais obsadil skvělé druhé místo a Moskal dojel hned za ním. Tatrovácká šestikolka od Alžírska jela bez předního pohonu, a tak bylo pro ni 18. místo maximem možného. Liaz č. 615 těžce havaroval a Vonšovský s Brzobohatým si svá zranění museli léčit v kladrubském ústavu.