wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Start je umístěn na náměstí de la Concorde, cíl do Las Rose.Na startu je 382 závodníků, víc než dvojnásobek roku 1978. Bratři Marreauové, přezdívaní „pouštní lišáci“, se zasloužili o vítězství Renaultu a Elf. Ve vzestupu pokračoval i Cyril Neveu. Jako člen týmu Honda vyhrál a zahájil tak dlouhou sérii japonských úspěchů.

Čtvrtý ročník

Rallye Paris-Alger-Dakar

Popularita Dakaru rostla geometrickou řadou. Na startu se sešlo 390 strojů! Soutěž poznamenalo několik smrtelných zranění. Startoval i syn tehdejší britské premiérky Mark Tchatcher, ale v poušti se ztratil a se svou spolujezdkyní byli přes šest dní pohřešováni. Hrdiny se stali bratři Marreaouvé na Renaultu 20 Turbo. Z Afriky si odvezli přezdívku "lišáci pouště." Mezi motocyklisty už potřetí vyhrál Cyril Neveu. Nejlepším z kamionérů byla pozdější hvězda Georges Groine, pochopitelně na Mercedesu (dnes nasazuje Groine vlastní tým, opět však využívá vozů stuttgartské značky).

Tohoto ročníku se naše týmy ještě neúčastnily...