wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Tak jako byl první rok, kdy Dakar začal, nejvýznamnější, byl rok 1981 nepochybně nejnapínavější. Závod přitáhl davy lidí. Atraktivní se pro ně stalo i naloďování před přejezdem do Afriky. Závod se stal vášní a nebylo snadné stihnout se přihlásit. Na startu byly všechny typy vozidel ( 4x4, buggy, sajdkáry) a dokonce i nečekaně třeba Thierry de Montcorge na Rollsu nebo Jacky Ickx na Citroenu CX. Přesto je klíčovým slovem opatrnost.

Tak jak řekl Michel Merel: „ Trať je jako moře, jestliže nemáš strach, je to špatné. Trať mi nahání strach , nehraj si s ní, nemůžeš se jí vysmívat. Klíčovou událostí tohoto ročníku je bezpochyby vítězství Huberta Auriola, jehož výkon v závodu byl velkým představením. Stal se novým vedoucím motocyklovým závodníkem, začala se psát legenda. Thierry Sabine už vyhrál svoji sázku.

Třetí ročník
Rallye Paris-Dakar Paris-Match

Počet zúčastněných se strojů dosáhl 276 (zhruba stejně jako na Dakaru 2001, takový měl závod rozmach!). Na startu nechyběly takové hvězdy jako Jacky Ickx, který tvořil posádku se známým hercem Claudem Brasseurem na Citroenu CX. Nedojeli. Cyril Neveu tentokrát nezvítězil. V noční etapě zabloudil a od naprosté zkázy jej zachránilo to, že si naplnil kapsy kameny, které cestou odhazoval (jako v perníkové chaloupce...). Neveuovo žezlo převzal Hubert Auriol (od roku 1995 ředitel Dakaru a jediný muž, který v této soutěži vyhrál na motocyklu i v autě). Kvalitní výkon podaly Lady Niva francouzského importéra, firmy Poch. V kategorii automobilů zvítězila posádka Metge - Giroux a mezi kamióny posádka na lehkém voze Acmat.

Tohoto ročníku se naše týmy neúčastnily...