08.jpg

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Týden po dojezdu Dakaru v Jižní Americe odstartuje 26. ledna ve Španělsku Intercontinental Rally. Tato soutěž se chlubí tím, že jede po stopách původního, tedy afrického Dakaru. Na startu budou i Češi, dokonce i jedna Češka – na quadu vyrazí do pouště Ollie Roučková. 

Intercontinental Rally se stále jezdí podle starých pravidel a bez továrních týmů – závod je otevřený téměř pro každého, kdo má odvahu se do pouště pustit. Vyloženě nízkorozpočtová soutěž začíná zahřívací etapou ve španělské Almerii, pak pokračuje přes Maroko, Mauretánii až do Senegalu. Závod se jede ve dvou variantách: ta těžší verze The Full Range Class končí po 14 dnech až v Lac Rose nedaleko senegalského Dakaru, zatímco The Lite Class bude ukončena už po šesti dnech v marocké Dakhle.

 Třicetiletá Ollie Roučková má na svém kontě mistrovské tituly Cross Country 4x4 i v kategorii Quad, jak v ČR, tak přilehlém Německu. „Já jedu vůbec poprvé a to i poprvé na závody typu Rally. Vzal si mně pod sebe Vype racing tým," řekla serveru motorkaři.cz česká závodnice.

A jak vypadá její příprava na tak těžkou soutěž? „První krůčky patřily teorii, hodně jsem sbírala informace od zkušených kolegů, ale také jsem se díky BNM nakontaktovala na Davida Pabišku, který mi poradil, co rally obnáší, jaký tréninky jsou nejlepší a co si s sebou určitě nemám zapomenout zabalit.

Druhá fáze byla příprava v tělocvičně: Hardcore tréninky jednou až dvakrát týdně plus 3x týdně thaibox u Mudroch týmu. Všichni vědí, jaké závody mně čekají, takže se snaží mně tréninky uzpůsobit na míru. Ale nic není zadarmo a pot a krev k tomu patří. Na čtyřkolku si sednu až za pár týdnů, to je ta poslední meta, která mně čeká. Po závodní sezoně si užívám trochu volna bez řídítek). Na takovou nálož se člověk asi jen tak nepřipraví, co se bude dít v Africe už bude jiná písnička, ono uletět 650 km za den, a druhý den jít do toho znovu, zní opravdu děsivě," neskrývá respekt Ollie.

S jakou technikou se v Africe představí?

„Když jsem se bavila s Macháčkem o vhodné volbě čtykolky, hned jsme měli jasno, že pojedu Yamahu Raptora 700, už přece jen tuto mašinu znám (měla jsem v garáži dva tyto modely), ale také je to mašina, která by tak nějak mohla absolvovat rally. Moje Yamaha bude mít sériový motor, postavíme jí na tlumiče Protlum a Houser ramena. Osa Dominatro II, řídítka Fasst a gumy Maxxis Razer 2.

Kluci z Čtyřkolky Bavorovo mi zapůjčili přídavnou zadní nádrž plus další vychytávky týkající se rally. ASP group mi také vyšlo velmi vstříc s pomocí stavby, oblečení i náhradních dílů.Protože se jedná o navigační Rally pomocí GPS, tady jsme se vybavili navigací Garmin, kde mám kompletně naladěné mapy přímo do Afriky," zakončila Roučková, která už se nechala také naočkovat (Hepatitis A+B, Tetanus, Meningitidis Type A,C, W135Y, Polio), což podle ní byla snad nejprotivnější část celé přípravy.

Vype racing tým by měl na španělský start vyrazit s těmito jezdci:

Josef Macháček: jedná se o zkušeného dakarského harcovníka, který by se měl zúčastnit za Vype racing tým International Rally ve velké buggině.

Dušan Randýsek: Usedne za volant SidexSide Wild Cat EVO.Kromě toho, že se v minulosti účastnil Dakaru s Davidem Pabiškou, má na svém kontě ještě mnoho dalších zvučných titulů světové úrovně.

Ludvík Pek: jeden z majitelů Vype racing týmu zasedne za volant Toyoty.

Za Vype racing tým pojedou i jezdci podporovaní Vype Asistencí: Motorkář Lukáš Černý, který momentálně trénuje a testuje veškeré vybavení v Tunisku. A čtyřkolkář Petr Písek, který taktéž trénoval v Tunisku.

 

Zdropj:  http://www.motorkari.cz/

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838956
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
705
1951
6141
29955
75031
3483051

Vaše IP: 54.226.41.91
Server : 2018-01-18 05:12:18

Back to Top