Cross country rallye 2014

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Dnes odstartovali jezdci do první etapy závodu Rally OiLibya of Morocco. Tento podnik, pořádaný pod záštitou Jeho veličenstva krále Mohameda VI, hostí 555 jezdců a mechaniků, organizační tým čítá na 120 lidí. Spolu se žurnalisty a dalšími spolupracovníky se celkové množství účastníků vyšplhalo na číslo 850.

Marocká rallye se řadí k nejtěžším závodům. Jezdci absolvují 1442 kilometrů rychlostních zkoušek ve velmi náročném terénu. Písečné duny budou střídat velmi rychlé úseky, průjezdy kaňony a řečišti. Účastníky čekají nádherné přírodní scenérie, které si bohužel vychutnají pouze žurnalisté a diváci, protože závodníci budou mít plné ruce práce.

Dnešní část z Erfoudu do Damie byla 276 kilometrů dlouhá. A hned první den naši posádku pěkně potrápil. Na voze Mirka Zapletala přestala fungovat spojka a v průběhu rychlostní zkoušky se uvolnilo kolo, proto byl nucen zastavit a provést opravu. Tím ztratil hodně času a do cíle dojel na sedmnáctém místě v kategorii automobilů. Vyhrál Orlando Terranova, druhý byli Giniel De-Villiers a na třetím místě skončil Nasser Al Attiyah. Zítra čeká závodníky trasa z Erfoudu do Merzane 248 kilometrů dlouhá.