05.jpg

Cross country rallye 2014

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Déšť, bláto a zhoršená viditelnost, to byla páteční první rychlostní zkouška na Hungarian Baja. Trať dlouhá 50 kilometrů vedla tradičně po polních cestách, v okolí lázeňského městečka Pápa. Netradiční však bylo počasí, chladné a deštivé.

První vůz odstartoval do rychlostní zkoušky v 18 hodin a 35 minut. Díky velké oblačnosti se začalo brzy stmívat a polovina posádek startovala do RZ již potmě. Všechny vozy H3 Evo dorazily do cíle v pořádku. Pouze vůz kazašského týmu Mobilex Racing zažil menší kolizi se stromem u trati. Naštěstí to odneslo pouze přední světlo a po menším servisním úkonu mohl bez problému pokračovat v závodě. I nováček ve třídě T. 1.1.2, ruský jezdec Andrej Novikov, startující s H3 Evo v úpravě Toyoty FJ, zvládl první den na výbornou. Po deštivé noci přivítalo účastníky závodu slunečné ráno.

Sobotní část závodu začala v 9 hodin a 30 minut, startem prvního vozu do druhé rychlostní zkoušky. Mirek Zapletal a Maciek Marton vyrazili na trať jako šestí, Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou z patnácté pozice, Jurij Sazonov a Arslan Sachimov ze sedmnáctého místa a Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík z místa dvacátého druhého. Čekalo je, i s přejezdy, celkem 502 kilometrů. Dvakrát jezdci absolvovali 54 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku v okolí městečka Pápa a poté se dvakrát přesunuli do vojenského prostoru u města Veszprém, na trať dlouhou téměř 97 kilometrů. Po dlouhém dešti zůstalo na lesních cestách mnoho vody a po projetí závodu měly všechny vozy jednotnou barevnou úpravu, hnědou, až po střechu. Průjezd tímto terénem byl velmi náročný a některé posádky jej nezvládly.

Polské závodníky pronásledovala smůla. Adam Malysz skončil na střeše, navigátor Krzysztofa Holowczyce zkolaboval a Marek Dabrowski musel kvůli poruše brzd výrazně zpomalit. Bohužel i naše posádky měly problémy. Ruský jezdec Andrej Novikov neodstartoval do poslední RZ kvůli přehřátému motoru, kazašské H3 Evo skončilo v průběhu poslední rychlostní zkoušky kvůli ulomené napínací kladce. Mirek Zapletal zapadl ve vojenském prostoru do díry po granátu, ale naštěstí se mu podařilo vyjet, pokračovat v závodu a do cíle dorazil jako čtvrtý.

Závod vyhrál Nasser Al Attiyah, druhý byl Vladimir Vasilyev a třetí Orlando Terranova. Posádka Zdeněk Pořízek, Marek Sýkora obsadila v celkovém pořadí místo desáté a Tomáš Ouředníček a Pavlem Vaculíkem vybojovali místo jedenácté. V rámci maďarského mistrovství obsadil na tomto závodě Mirek Zapletal a Maciek Marton první místo v absolutním hodnocení a v kategorii diesel. V kategorii benzínových vozů do čtyř litrů obsadila první místo posádka Zdeněk Pořízek a Marek Sýkora, druhou příčku vybojoval Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem.

 

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842122
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
504
2041
13507
37321
75031
3490417

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:51:44

Back to Top