05.jpg

Cross country rallye 2014

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Začátek nedělního závodního dne nebyl vůbec jednoduchý. V šest hodin spící bivak začal ožívat. V šeru, se u servisních vozů, objevovaly pomalu se ploužící postavy. Mechanici a jezdci se začali připravovat na start do třetí rychlostní zkoušky.

V 6 hodin a 45 minut byl otevřen prostor pro refuelling, kam vozy zajížděly načerpat pohonné hmoty. Tento prostor je umístěn vedle servisní zóny a přístup do něj mají pouze jezdci a jejich mechanici. Zde jsou pod dohledem hasičů umístěny barely s pohonnými hmotami a pouze v tomto prostoru je povoleno jejich přečerpávání do nádrží závodních aut. Po čtyřiceti minutách se posádky přesunuly na místo startu třetí rychlostní zkoušky a v 7 hodin a 28 minut odstartoval první vůz.

Trať druhého dne závodu byla identická, jako první den. Jezdci projížděli stejné dvě rychlostní zkoušky i ve stejném pořadí a směru. Po včerejších závadách a problémech na trati neodstartovalo několik vozů. Mezi jinými zůstal v servisu vůz Yazeeda Al- Rajhi, který se po včerejším přemetu přes střechu již nedal použít a vůz týmu Schlesser Aventures, který má stejný motor jako H3 Evo7 Mirka Zapletala. Jeho pilot jej položil na pravý bok. Odolnost vozu Offroadsportu prověřil Jurij Sazonov z Mobilex Racing Teamu, také přemetem přes střechu. Ten však do cíle dojel, dokonce na 22. místě a do dnešní části závodu bez problému odstartoval. Třetí z vozů H3 Evo s pilotem Andrejem Čerednikovem utržil pouze šrám ve formě utrženého nasávání vzduchu pro brzdy a skončil na 21. místě. „

Začátek dnešního dne jsme měli poněkud rozpačitý. Dlouho trvalo, než jsme se dostali do tempa. Po 80 kilometrech se nám začaly přehřívat brzdy, soustředil jsem se na to, abych je při každé vhodné příležitosti uchladil. Potoky jsme projížděli velmi pomalu. Potom jsme na kamenitém úseku prorazili kolo. Několik minut jsme se zdrželi jeho výměnou a v tu dobu nás předjela polská posádka Dabrowski – Czachor. Co nejrychleji jsme vyrazili na trať a snažili se Dabrowského dostihnout. V neznačené zatáčce jsme skočili z břehu a naštěstí jsme zastavili před kupou kamení. Naštěstí auto nebylo poškozené a my jsme mohli pokračovat dál. Do cíle dorazily všechny vozy Offroadsportu a tím jsem velmi spokojený. Auto pracovalo velmi dobře a v obrovské konkurenci, která byla na tomto podniku, jsme obstáli se ctí, umístili jsme se celkově na sedmém místě.“ To bylo zhodnocení dnešního dne slovy Mirka Zapletala.

 

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842120
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
502
2041
13505
37319
75031
3490415

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:51:35

Back to Top