09.jpg

Cross country rallye 2014

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Pamatujete si ta jména? Auriol, Mege, Peterhansel, Ickx, Vatanen, ti všichni v historií dakarského závodu dojeli do cíle u Růžového jezera a dokázali zvítězit ve své kategorii. Co jméno, to unikátní příběh. Nejen oni. Mohl bych pokračovat. Despres, Masuoka, Saby a mnoho jiných. Každý rok se jejich počet rozšiřuje. Letošní k těmto legendám přibývají Pisano, Schlesser a Tomeček. To jsou vítězové Africa Race 2014.

S tím také přichází bilancování naší účasti. Psal jsem na začátku svých zpráv ze závodu, že je třeba se podívat, odkud jsme přišli, abychom pochopili, kam jít dále. Tomášův a Vojtův výsledek hovoří naprosto za vše. První místo v kamionech je vynikající úspěch. Současně jsme pořadatelům pomáhali s kamiony Balai. Zde bych rád vypíchl výkon Petra Kostelníka, který v této soutěži řídil kamion Balai poprvé. Petr odvedl vynikající práci a ti, co v závodě uvízli nebo museli v noci přespat v dunách věděli, že ho mají za sebou a pomůže jim. Stačí jen čekat. Dojede. Jak jsem ho slyšel hovořit, tak si sáhl až na dno. Tam se našel.

Výhled do budoucna máme jasný. Stejně, jako v jakémkoliv jiném lidském chovaní, víme o oblastech, které je potřeba zlepšit. Máme celý rok na to, se na ně zaměřit. Stejně tak víme, že Dakar je jen jeden. Je to hlavní město Senegalu a dvacet kilometrů daleko je Růžové jezero. Je čas vykročit na cestu. Víme, odkud jsme přišli a víme kam jít dál.

Vyměřený čas závodu vypršel a věci a události se dějí. Jedno z jmen ve výčtu letošních vítězů vidíme naposledy. Jean-Luis Schlesser. Bývalý závodník Formule 1, několikanásobný vítěz „Rallye Paříž-Dakar“ a Africa Race oznámil ukončení své závodnické kariéry. Jeho závodnická kariéra končí, ale jeho působení tam, kde je jeho srdce, pokračuje dále. V šedesáti pěti letech nehodlá odejít mimo závodnický svět, ale plně se bude věnovat pořádáni Africa Race. Pro tento závod je to vynikající zpráva. Zkušenosti a znalosti má na rozdávaní.

Za celý team bych velmi rád vyzdvihl podporu našich sponzorů. Bez nich bychom zde nemohli být a za jejich přízeň a nadšení děkujeme. Stejně tak děkuji za to, že jste, že existujete. Vy všichni, kdo sledujete naše zpravodajství. Bez Vás by naše práce postrádala smysl. Je nám všem v teamu velikou ctí možnost s vámi sdílet naše zážitky. Děkuji Vám všem!

DŮLEŽITÉ: Co nejdříve po příjezdu domů uspořádáme besedu s celým teamem. Mnoho příběhů se nevešlo do každodenního zpravodajství. Dáme zde vědět, kdy a kde beseda bude. Budeme moc rádi pokud přijdete a budeme moci vás poznat osobně.

Děkuji za to, že sledujete naše zpravodajství. Užijte si svůj den.

Z Dakaru
za Livescore Team
Vojtěch Morávek ml.

 

Takto vypadá radost všech, kteří dojeli k Růžovému jezeru. Pro tým Tomáše Tomečka je prostě jediný správný "dakar" ten s cílem v Dakaru! A kromě týmových kolegů, kteří byli v Africe (foto na konci videa) patří dík i naší "neviditelné" části, která zajišťovala fungování zpravodajství zde v České Republice (Kateřina Boháčová, Tomáš Kubina, Zuzana Nohavicová). Viz video na titulní straně...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842112
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
491
2041
13494
37308
75031
3490404

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:49:28

Back to Top