03.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Jezdec KM Racingu se drží na druhém místě seriálu v soutěžích typu Baja, jeho cílem jsou však starty v maratonech dakarského typu. Během letošní sezony Dušan Randýsek závodí a usilovně pracuje na svém vozidle Arctic Cat Wildcat. Má za sebou už tři závody ME v soutěžích typu Baja, v nichž se zatím drží na druhém místě.

Jeho nejbližším startem je sobotní dvanáctihodinovka v seriálu mistrovství ČR OFFROAD Maraton v Milovicích. Randýsek vyměnil před časem ze zdravotních důvodů motocykl za čtyřkolové jednomístné vozítko typu buggy, s nímž chce jednou zvládnout Rallye Dakar. Jezdec z Hranic na Moravě používá dvě auta Arctic Cat Wildcat s obsahem motoru 1000 ccm. „Jedno mám na domácí závody, takové víceméně tréninkové vozidlo, s druhým startuju na soutěžích Baja,“ prozradil.

>„Protože ještě nemám v novou hračku, kterou jsem vyměnil za motocykl, plnou důvěru pro účast ve velkých soutěžích, závodím letos v novém mistrovství Evropy. Je to ovšem jen mezikrok k dalšímu cíli a k hledání sponzorů. Zatím není bugina vypiplaná na to, aby vydržela jet dva týdny 9000 kilometrů, a tak se zúčastňuju těchto soutěží,“ vyprávěl jezdec KM Racingu.

„Soustředím se hlavně na evropský šampionát, v němž se držím těsně na druhém místě za vedoucím Italem. Taháme se spolu o vítězství, V Rumunsku jsem vyhrál a dvakrát jsem dojel druhý. Arctic Cat Wildcat se začíná ve své kategorii jevit jako velice spolehlivý stroj. Funguje a dojíždí do cíle. Myslím, že z jezdců, kteří se snaží s buginami o úpravu pro dálkové soutěže, jsem nejdál. Jako jediný mám nádrž na 155 litrů a bezpečnostní klec, jakou vyžadují předpisy FIA,“ pochvaloval si Randýsek.

„Nyní stojím trochu mimo týmové dění, hledám svou novou parketu, ale jakmile se dostanu do fáze, že budu chtít startovat na velké soutěži, tak nebude lepší organizační zabezpečení než s KM Racingem. Mojí vizí je připravit náčiní pro velké soutěže dakarského typu. Dakar 2014 ještě není v mém dosahu, ale chtěl bych jet už příští Silk Way Rally,“ prozradil své plány.

„V rámci tréninku jezdím také domácí offroadový seriál litrových speciálů, který beru hlavně jako výbornou přípravu. V sobotu v Milovicích navíc pojedu poprvé stejně jako kamiony KM Racingu v barvách Big Shocku!,“ dodal.

KM Racing Media / min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840592
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
408
3463
9307
33121
75031
3486217

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:46:06

Back to Top