08.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Nevysvětlená penalizace na Baja Hungary srazila motocyklistu KM Racingu na druhé místo v hodnocení ME. Nejdřív radost a euforie, kterou následně vystřídalo hořké zklamání. Tak by se daly popsat pozávodní okamžiky motocyklisty KM Racingu Rudolfa Lhotského, který byl na víkendové Baja Hungary nejprve klasifikován v hodnocení mistrovství Evropy na prvním místě, ale při vyhlášení výsledků vyšlo najevo, že skončil druhý.>

Ruda Lhotský startoval v Maďarsku v bojovné náladě, fyzicky i psychicky byl na koni, týmová Yamaha WR450F byla perfektně nachystaná a ve třetím dílu Světového poháru FIA maratonských soutěží chtěl zvítězit. Jenže po nevysvětlené dvouminutové penalizaci byl na vítěze pasován Portugalec Pedro Bianchiprata.

„Ještě to nemůžu rozdejchat. Nějak mi to celé vzalo vítr z plachet,“ ulevil si den po skončení soutěže jezdec ze Šternberku. „Výkonu si cením, byl určitě kvalitní, ale z výsledku jsem zklamaný...“ Po bloudění v úvodu třídenního klání, které charakterizovalo značné horko, sucho a oblaka prachu, se Lhotský probojoval do čela evropského klasifikace. „V takových podmínkách bylo náročné předjíždět. Jel jsem na hraně, někdy to bylo docela o hubu, ale dobře to dopadlo. Před nedělními etapami jsem měl na Bianchiprata dostatečný náskok, stačilo si ho udržovat. V cíli jsem měl k dobru půldruhé minuty,“ popisoval průběh závodu.

„Před vyhlášením mi všichni včetně Pedra gratulovali, užíval jsem si ty okamžiky, ale pak mě pořadatelé k mému velkému úžasu vyhodnotili jako druhého. Nechtěl jsem tomu věřit, ale na výsledkové tabuli se u mého jména objevila dvouminutová penalizace, kterou mi doteď nedokázal nikdo vysvětlit. Tím pádem jsem prohrál o půl minuty,“ kroutil zklamaně hlavou Ruda Lhotský.

Druhé místo mu před posledním závodě v Portugalsku prakticky sebralo naději na celkové prvenství, k němuž má nejblíž Bianchiprata. „Jsem průběžně druhý, ale abych mohl pomýšlet na vítězství, musel by Pedro v posledním startu vyjít bodově naprázdno, a to se nedá příliš předpokládat,“ krčil rameny pilot KM Racingu. „Asi budu potřebovat nějaký čas, abych to všechno vstřebal. Třeba se za pár dní budu na druhé místo z Maďarska dívat jiným pohledem...“

První místo se vždycky počítá

Za vystoupením posádek na Baja Hungary se ohlédl šéf KM Racingu Martin Macík starší a byl spokojený s prvním místem Vlastimila Vildmana v kategorii kamionů i s Lhotského bojovným výkonem.

„Liaz slavil vítězství, a to se vždycky počítá, i když konkurence nebyla příliš silná ani početná. Vlastovo auto bylo připravené a chtěli jsme si otestovat nové brzdy. V neposlední řadě potřeboval řidič trénovat. Od jeho účasti na Silk Way Rally už uběhl nějaký čas a když se chce uspět na Dakaru, je potřeba závodit,“ sdělil týmový boss.

„To samé platí i pro Rudu Lhotského, i když v jeho případě se startem na nadcházejí Rallye Dakar nepočítám. Jezdí s námi druhým rokem a ještě se musí vyjet v navigačních závodech. To zároveň znamená, že se časem představí i v nějaké delší soutěži,“ dodal Macík.

KM Racing Media / min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840601