08.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Úspěchem a vítězstvím oslavil KM Racing svoji účast v maďarském závodu Hungarian Baja, který se započítával do Světového poháru FIA maratónských soutěží. Vlastimil Vildman s Martinem Macíkem a Jakubem Knollem suverénně vyhráli soutěž kamionů a Rudolf Lhotský skončil druhý v klasifikaci evropského poháru, celkově obsadil mezi všemi motocykly čtvrté místo!

Soutěž byla celkem rozdělena do tří dnů, přičemž v pátek byl na programu prolog. V sobotu se odjely dva měřené okruhy a stejný program byl na pořadu v neděli s tím rozdílem, že trať byla poněkud zkrácena. Liaz Vlasty Vildmana vyhrál všechny měřené testy včetně prologu a v cíli se před Holanďanem Versteijnenem mohl těšit z náskoku 1:09 hodiny. Třetí dojel Maďar Kovács se silnou scanií. Čtvrtý účastník, známý holandský dakarista Marc Leuw nakonec soutěž nedokončil.

 

"Byla to zajímavá rallye a s chutí jsme si potrénovali na Dakar, navíc jsme mohli vyzkoušet Jakuba Knolla a on si naopak mohl zkusit, jaké to je, závodit v kabině velkého náklaďáku. Na rozdíl od vojenského prostoru ve Veszprému se tentokrát jezdilo v mnohem více se měnícím terénu, mezi poli i lesem a právě blízkost stromů byla společným jmenovatelem všeho, byť neděle už nabídla rychlejší trať. Naopak neustálých změn směru tu bylo požehnaně. Jestliže motorkáři odjeli všechno na oči, my jsme museli itinerář opravdu pořádně hlídat. Auto je však od větví opravdu hodně pomlácené a budeme se mu muset doma věnovat i po stránce oprav všech těch šrámů. To však nemění nic na tom, že nás těší naše vítězství," řekl po skončení rallye navigátor Vlasty Vildmana Martin Macík mladší.

Tým tak překonal i čtvrteční potíže z technických přejímek, při nichž se komisařům nelíbily některé součásti výbavy kabiny, které dle jejich slov mohly začít při nehodě hořet. Tým je proto musel odstranit i přesto, že sedlčanské liazy po léta se stejnou výbavou vyrážejí na Dakar i další soutěže a nikde nezaznamenaly sebemenší problém.

Rallye mimo jiné nabídla velmi kvalitní obsazení v kategorii aut, s účastí dakarských hvězd Holowczyce a Romy na továrních Mini, oba nakonec své kategorii dominovali. Byla tu velmi příjemná atmosféra a snad dvě třetiny lidí se tu nějakým způsobem znaly díky Dakaru, dodal Martin Macík. Zatímco se souprava s vítězným kamionem už vydala vstříc sedlčanským dílnám KM Racingu, Vlasta Vildman posečkal v místě soutěže na večerní vyhlášení, aby obdržel svůj první vítězný pohár. Po návratu čeká KM Racing repase obou kamionů a jejich příprava na podzimní test session v Tunisku.

KM Racing Media / Jiří Vintr

 

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840603
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
419
3463
9318
33132
75031
3486228

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:47:50

Back to Top